حمله برق آسای دزدان به خودروی حمل پول / دزدان با BMW صندوق پول را بردند + عکس
حمله برق آسای دزدان به خودروی حمل پول / دزدان با BMW صندوق پول را بردند + عکس

فیلمی از سارقانی منتشر شده که آنها صندوق پول را با مورد حمله قرار دادن ماموران امنیتی و استفاده از اسپری فلفل یا آمونیاک به سرقت می بردند.

فیلمی از سارقانی منتشر شده که آنها صندوق پول را با مورد حمله قرار دادن ماموران امنیتی و استفاده از اسپری فلفل یا آمونیاک به سرقت می بردند.

باندی تبهکار با تعقیب یکی از پرسنل جی۴اس شرکت خدمات امنیتی بریتانیایی و چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر کراولی، بریتانیا قرار دارد. این شرکت در ۱۲۵ کشور جهان دارای عملیات است. شرکت جی۴اس با در اختیار داشتن ۶۵۷ هزار پرسنل سومین کارفرمای بزرگ خصوصی جهان پس از شرکت‌های وال‌مارت و فاکس‌کان است. این شرکت همچنین دارای بزرگ ترین یگان نیروهای مسلح خصوصی جهان است که برای نمونه مسئولیت اصلی امنیت بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را بر عهده داشت».

فیلم حمله برق آسای دزدان به خودروی حمل پول / دزدان با BMW صندوق پول را بردند + عکس

“دیوید روترام” ۳۳ ساله به اتهام چند فقره سرقت به ۱۲ سال زندان محکوم شد. بعلاوه فیلم دوربین مدار بسته از سرقت پول نقد از ماشین حمل پول توسط این باند در منطقه ای از لیورپول توسط پلیس منتشر شده است. طبق گزارش رسانه ها روترام در دادگاه لیورپول به همراه “آلن سیمپسون” ۳۴ ساله و “جیمز مکووی” ۲۸ ساله که در سرقت هایی همدست بودند محاکمه شدند. طبق اظهارات مطرح شده در دادگاه، روترام و سیمپسون با نقاب هایی بصورت خارج از بانک سانتاندر حوالی ساعت ۱۷:۰۰ به تاریخ ۳۱ ژوئیه سال گذشته پرسنل شرکت G4S را مورد تهدید قرار دادند. طبق شهادت یک فرد این دو مهاجم در زمان حمله باتوم به همراه داشتند و این کارمند شرکت را به داشتن اسلحه تهدید کردند. با سرقت صندوق پول با یک ماشین سرقتی از محل گریختند و وسیله نقلیه را در جایی رها کردند. ۹ دسامبر سال گذشته نیز روترام مرکز دیگری را هدف سرقت خود قرار داد که با مرسدس سرقتی از محل متواری شد. این سارقان در دزدی های خود از اسپری آمونیاک یا فلفل استفاده می کردند. ۲۹ ژانویه سال جاری روترام نیز در منطقه دیگری در لیورپول با پاشیدن آمونیاک به صورت شخص دیگری توانست مبلغی بالغ بر ۲۵ هزار پوند را به سرقت ببرد. در سرقت اخیر وی، قربانی از ناحیه چشم و صورت دچار سوختگی شد و روترام توانست جعبه پول را با بی ام دبلیوی سرقتی از محل به سرقت ببرد. قربانی این حادثه با انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. این سارقان در نهایت با هوشیاری پلیس به دام افتادند. روترام به چند فقره سرقت اعتراف کرده و به ۱۲ سال زندان محکوم شده است. سیمپسون نیز به جرم خود اعتراف کرده و وی نیز باید ۶ سال و نیم از عمر خود را پشت میله های زندان سپری کند. سارق سوم مکووی نیز به ۵ سال زندان محکوم شد. وکیل مدافعه این متهمان با توضیح دادن اینکه این ۳ مرد از اعتیاد به کوکائین رنج می برند و برای تامین مخارج خانواده شان اقدام به سرقت کردند سعی بر تخفیف گرفتن در دوره محکومیت آنها را داشتند. طبق اظهارات دادستانی نقشه این ۳ تن برای سرقت ها حرفه ای و قابل توجه بوده، اما عدم اجرای درست و دقیق آن منجر به دستگیری آنها شد.