موزه ونسان ونگوگ در آمستردام ادعای یک مورخ هنری مبنی بر یافتن مجموعه‌ای تازه از طراحی‌های این هنرمند را رد کرد.

موزه ونسان ونگوگ در آمستردام ادعای یک مورخ هنری مبنی بر یافتن مجموعه‌ای تازه از طراحی‌های این هنرمند را رد کرد.

به گزارش هفت هنر، یکی از اساتید دانشگاه تورنتو که در زمینه آثار ونسان ونگوگ تخصص دارد، طرح‌هایی یافته که ادعا می‌کند اثر این نقاش بزرگ هلندی است. او اخیرا کتاب حاوی تصاویر این طرح‌ها را در پاریس به جهانیان معرفی کرده است.

این مورخ هنری که بوگومیلا ولش‌اوچارف نام دارد، مدعی است که ونگوگ این طرح‌ها را هنگام نقل‌مکان به شهر آرل در سال ۱۸۸۸ کشیده است.

البته در این میان یک مشکل بزرگ سر راه این مورخ هنری وجود دارد و آن اینکه موزه آمستردام به عنوان بالاترین مرجع درباره آثار ونگوگ اصالت این طرح‌ها را تایید نمی‌کند و آن‌ها را تنها تقلیدی از هنر خالق «گل‌های آفتاب‌گردان» می‌داند.

ولش‌اوچارف در این باره به خبرنگاران گفت: «موزه ونگوگ تنها عکس‌های باکیفیت این طراحی‌ها را دیده‌ است. پس از سال‌ها تحقیق و تدریس در زمینه تاریخ هنر با قاطعیت می‌گویم که قضاوت با دیدن عکس یک اثر هنری بدترین کاری است که می‌توان انجام داد.»

در نقطه مقابل موزه ونگوگ اعلام کرده است: «بر اساس سال‌ها پژوهش روی طراحی‌های ونگوگ در مجموعه تحت اختیار موزه و آثار این هنرمندان در نقاط دیگر به این نتیجه رسیدیم که این طراحی‌ها تنها تقلیدی از طراحی‌های ونگوگ است.»

این طراحی‌ها در انباری در شهر آرل پیدا شد و همان زمان از ولش‌اوچارف خواسته شد که اصالت این طراحی‌ها را بررسی کند.