جعفر والی در نامه‌ای از رییس‌جمهور قدردانی کرد
جعفر والی در نامه‌ای از رییس‌جمهور قدردانی کرد

جعفر والی ـ هنرمند قدیمی تئاتر ـ که در بیمارستان بستری است در نامه‌ای از توجه و لطف رییس‌جمهور قدردانی کرد. به گزارش هفت هنر، جعفر والی از چند روز گذشته به دلیل مشکل قلبی و ریوی در بیمارستان شهید رجایی تهران بستری شده است که روز چهارشنبه (سوم آذر ماه) نماینده‌ی مرکز ارتباطات مردمی […]

جعفر والی ـ هنرمند قدیمی تئاتر ـ که در بیمارستان بستری است در نامه‌ای از توجه و لطف رییس‌جمهور قدردانی کرد.

به گزارش هفت هنر، جعفر والی از چند روز گذشته به دلیل مشکل قلبی و ریوی در بیمارستان شهید رجایی تهران بستری شده است که روز چهارشنبه (سوم آذر ماه) نماینده‌ی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ضمن عیادت از این هنرمند یک جلد قرآن مجید را از طرف رییس‌جمهوری به وی اهدا کرد.

والی که باید احتمالا تا یک هفته‌ی دیگر در بیمارستان بستری باشد، در نامه‌ای از ریاست جمهوری تشکر کرده که اختصاصا در اختیار ایسنا قرار گرفته است.

در این یادداشت کوتاه که با وجود توان ضعیف جسمی نوشته شده، آمده است:

«‌ﺟﻨﺎﺏ ﺁﻗﺎﻱ ﺣﺴﻦ ﺭﻭﺣﺎﻧﻲ، ﺭﻳﻴﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﻣﺤﺘﺮﻡ و ﮔﺮاﻣﻲ

ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ اﺯ اﺭﺳﺎﻝ ﻛﻼﻡ‌اﻟﻠﻪ و ﺩﺳﺘﻪ ﮔﻞ ﺯﻳﺒﺎﻳﺘﺎن، اﺯ ﺑﺬﻝ ﺗﻮﺟﻪ و ﻣﻌﺮﻓﺖ ﺷﻤﺎ و ﻟﻂﻒ و ﻣﺤﺒﺖ ﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﻲ ﺑﻪ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪاﻥ ﻭ ﮔﺮاﻣﻴﺎن ﺩﺭ ﻛﺸﻒ و ﺗﻮﺳﻌﻪ‌ ﻫﻨﺮ ﺯﻧﺪﻩ و ﭘﻮﻳﺎﻱ اﻳﻦ ﺳﺮﺯﻣﻴﻦ ﺳﭙﺎﺳﮕﺰاﺭﻡ.

ﺯﻣﺎﻧﻪ ﺩﺷﻮاﺭﻳﺴﺖ، ﻣﻲﺑﺎﻳﺪ ﮔﺬﺭاﻧﺪ. ﺑﺎ ﺁﺭﺯﻭﻱ ﻛﻮﺷﺶ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﺖ اﻳﺮاﻥ و ﺑﺎ اﺧﻼﺹ و اﺣﺘﺮاﻡ ﺑﺮاﻱ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﻳﺰ و ﺑﺰﺭﮔﻮاﺭ.

ﺟﻌﻔﺮ ﻭاﻟﻲ، ﭼﻬﺎﺭﻡ ﺁﺫﺭ ﻫﺰاﺭ ﻭ ﺳﻴﺼﺪ و ﻧﻮﺩ و ﭘﻨﺞ»

به گزارش ایسنا، روز گذشته نیز علی مرادخانی ـ معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ ، پیمان شریعتی ـ مدیر تئاترشهر و معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی ـ ، اصغر همت ـ‌ مدیر عامل خانه تئاتر ـ، ایرج راد، شکر خدا گودرزی، خسرو احمدی، علی بی‌غم، سارا عابدی، ناهید طباطبایی هم به عیادت جعفر والی در بیمارستان رفتند.

این هنرمند که با همراهی ایرج راد و هرمز هدایت درصدد اجرای نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» در جشنواره تئاتر فجر است، پیش از این نمایش‌های «آی با کلاه آی بی کلاه»، «چوب به دست‌های ورزیل» و «گاو» را اجرا کرده بود.

او در سال‌های اخیر با بازی در دو نمایش«اتاق شماره شش» نوشته خسرو حکیم رابط بر اساس اثری از چخوف و «ویتسک؛ یک داستان ناتمام» نوشته بوشنر هر دو به کارگردانی ناصر حسینی‌مهر روی صحنه رفت.