جدول هفتگی فروش سینمای هالیوود/جوخه انتحار و مهمانی سوسیس ها همچنان در صدر
جدول هفتگی فروش سینمای هالیوود/جوخه انتحار و مهمانی سوسیس ها همچنان در صدر

فیلم های “سگ‌های جنگی”، “بن هور” و “کوبو و دو یار” هفته اول اکران خود در سینمای هالیوود را پشت سر می‌گذارند.

فیلم های “سگ‌های جنگی”، “بن هور” و “کوبو و دو یار” هفته اول اکران خود در سینمای هالیوود را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش هفت هنر، جدول فروش هفتگی سینمای امریکا با صدرنشینی دوباره “جوخه انتحار” و اضافه شدن چندین فیلم به ده فیلم پرفروش منتشر شد.

بر اساس این جدول فیلم ابر قهرمانی “جوخه انتحار” که برگرفته از کمیک بوکی با همین نام است با یاری بازیگرانی همچون “ویل اسمیت”، جرارد لتو” و مارگارت رابی” به کارگردانی “دیوید آیر” همچنان در رتبه نخست قرار دارد. این فیلم در این هفته فروشی معادل ۲۰ میلیون دلار را به خود اختصاص داده است. فیلمی که همچنان در آسیا و امریکای شمالی فروشی طوفانی داشته و فعلاً قصد توقف ندارد.

“مهمانی سوسیس ها” این هفته با فروش ۱۵ میلیون دلار با وجود افت نسبت به هفته گذشته همچنان جایگاه دوم خود را حفظ نموده است. انیمیشن “مهمانی سوسیس ها” به کارگردانی “گِرگ تیِرنان” دومین هفته فروش خود را پشت سر می گذارد.

این فیلم داستان سوسیسی است که در جستجوی واقعیت وجودی خود با داستان های تازه ای روبرو می شود. در این انیمیشن “ست روگان”، “کریستین ویگ” و “جونا هیل” صداپیشگی را برعهده دارند.

“سگ های جنگی” فیلم تازه راه یافته به جدول فروش امریکا است. این فیلم در هفته اول اکران خود ۱۴ میلیون دلار فروش داشته است. “سگ های جنگی” به کارگردانی “تاد فلیپس” بوده و “جونا هیل” و “مایکس تِلِر” در آن به ایفای نقش می پردازند.

“سگ های جنگی” براساس داستانی واقعی و زندگی دو مامور پنتاگون ساخته شده که در طی جنگ افغانستان ۳۰۰ میلیون دلار پول باد آورده را به دست می آورند. داستانی که در قالب درامی کمدی روایت می شود.

جایگاه چهارم جدول فروش هفتگی را یک انیمیشن به خود اختصاص داده است. “کوبو و دو یار” انیمیشنی رزمی از زندگی یک مبارز سامورایی است. “تراویس نایت” این انیمیشن را کارگردانی کرده و بازیگران مطرحی همچون “چارلیز ترون”، جووان اتکینزون” و “متیو مک کانووی” در آن به ایفای نقش می پردازند.

“کوبو و دو یار” در اولین هفته فروش خود ۱۲ میلیون دلار فروش داشته است و هنوز اکران آسیا را آغاز نکرده است.

رتبه پنجم اما متعلق است به باز تولید یک اثر تاریخی که در گذشته هم مورد اقبال عموم قرار گرفته بود. نسخه تازه “بن هور” به کارگردانی “تیموف بکمانبتوف”  هفته اول خود را با فروش ۱۱٫۴ میلیون دلار به پایان رسانده است.

در این نسخه از فیلم سینمایی “بن هور”، “جک هوستون”، “توبی کبل” و “رودریگو سانتارو” به ایفای نقش می پردازند. “بن هور” جدید با توجه به حضور مورگان فریمن و داشتن بازیگران نه چندان مطرح فروش مناسبی را در هفته برای خود ثبت کرده است.

فیلم های “اژدهای پیت” با ۱۱٫۳ میلیون دلار، “مادران بد” با ۸٫۱ میلیون دلار در هفته چهارم، “جیسون بورن” با ۹ میلیون دلار، “راز حیوانات خانگی” با ۵٫۸ میلیون دلار و “فلورانس فاستر جنکینز” با فروشی معادل ۴٫۳ دلار در رتبه های ششم تا دهم جدول فروش سینمای هالیوود قرار گرفته اند.