«شارون اولدز» شاعر برنده پولیتزر، جایزه دستاورد ادبی «والاس استیونز» را از آکادمی شاعران آمریکا گرفت.

«شارون اولدز» شاعر برنده پولیتزر، جایزه دستاورد ادبی «والاس استیونز» را از آکادمی شاعران آمریکا گرفت.

به گزارش هفت هنر به نقل از گاردین، این شاعر آمریکایی که پیش‌تر دو جایزه «پولیتزر» و «تی.اس. الیوت» را کسب کرده است از سوی آکادمی شاعران آمریکا به سبب “تسلط اثبات‌شده در هنر شعرسرایی” جایزه دستاورد ادبی ۱۰۰ هزار دلاری (۷۵۰۰۰ پوندی) «والاس استویونز» را دریافت کرد.

هیئت داوران این جایزه ادبی از آثار «شارون اولدز» به سبب “صداقت و شفافیت” و همچنین “دادن اعتماد به نفس به شاعران جوان زن برای حرف زدن” تمجید کرد.

«شارون اولدز» که پیش‌تر برای مجموعه شعر «خیز گوزن» موفق به کسب جایزه «پولیتزر» و همچنین جایزه «تی.اس. الیوت» شده بود توانست جایزه دستاورد آکادمی شاعران آمریکا را نیز به عناوین خود اضافه کند.

جایزه دستاورد «والاس استیونز» آکادمی شاعران آمریکا پیش‌تر به چهره‌هایی چون «جان اشبری»، «یوسف کومانیاکا» و «آدرین ریچ» اعطا شده است.

«مارک دوتی» رئیس آکادمی شاعران آمریکا نیز «شارون اولدز» را یک استاد آمریکایی و یک گنجینه ملی خواند که با شجاعتی مثال‌زدنی و ذکاوت اخلاقی عمیق در طول دوران فعالیت خود مجموعه آثار قابل ملاحظه و قدرتمندی خلق کرده است.

همچنین جایزه «فلوشیب» این رودیداد ادبی به «ناتاشا ترث‌وی» اعطا شد؛ جایزه‌ای که پیش‌تر به چهره‌هایی چون «رابرت فراست» و «ازرا پاوند» اعطا شده است.

آکادمی شاعران آمریکا از «لین امانوئل» نیز برای خلق برجسته‌ترین کتاب شعر سال با اعطای جایزه ۲۵ هزار دلاری «لنور مارشال» تقدیر کرد.