تینو صالحی: «یافت آباد» اولین همکاری من و لیندا کیانی

02:1836۰

تینو صالحی بازیگر نمایش «یافت آباد» با اشاره به دومین همکاری اش با محمد مساوات، عنوان کرد این اثر نمایشی نقدی اجتماعی را با تکیه بر روابط چند زوج جوان مطرح می‌کند.

به گزارش هفت هنر تینو صالحی بازیگر و کارگردان تئاتر که این روزها در نمایش «یافت آباد» به کارگردانی محمد مساوات بازی می کند درباره تجربه این همکار گفت: «یافت آباد» را می توان اثری ترکیبی به حساب آورد. به این ترتیب که کار از لحاظ فرم، نوع بازی ها و توجه به جزئیات و البته رئالیستی بودن شبیه به «قصه ظهر جمعه» است اما از نظر طراحی صحنه اثری مینیمالیستی است که تاکید خاصی بر مدیا دارد.

کارگردان نمایش «وُو» درباره داستان «یافت آباد» توضیح داد: نمایش داستانی امروزی دارد و نقدی اجتماعی را مطرح می کند. نمایش درباره ارتباط چند دوست و روابط خانوادگی آنهاست که یک سوءتفاهم و اتفاقی ساده باعث بروز بی اعتمادی بین آنها شده و در نهایت فضای داستان را معمایی می کند.

صالحی درباره نقشی که در این نمایش برعهده دارد، گفت: در این نمایش زوج هایی با هم دوست هستند که برخی از آنها با یکدیگر ارتباط فامیلی دارند. من و همسرم که لیندا کیانی نقشش را برعهده دارد با آن خانواده آشنا می شویم و در ادامه اتفاقاتی در داستان رخ می دهد. «یافت آباد» اولین نمایشی است که با لیندا کیانی همکاری می کنم و باید بگویم که در این نمایش مخاطب با لیندا کیانی متفاوتی روبرو خواهد شد. نقشی که او برعهده دارد در عین اینکه شباهت به نوع بازی وی دارد اما شخصیتی متفاوت هم از لحاظ کیفی و هم نوع ارایه نقش‌هایی است که وی تاکنون ایفا نکرده است.

بازیگر نمایش «پرواز ایکار» در پایان درباره ویژگی های این متن نمایشی یادآور شد: از ویژگی های بارز این نمایش، نمایشنامه آن است که توسط خودِ مساوات نوشته شده است. این نمایش قصه قدرتمندی دارد و اتفاقات و جزئیاتش بسیار خوب پرداخت شده است. نمایشنامه علاوه بر نمایش سبک زندگی جوانان امروزی، نقدی اجتماعی نیز مطرح می کند که همین نوع نگاه در کنار فضاسازی کار باعث شده «یافت آباد» اثری متفاوت نسبت به دیگر آثار محمد مساوات به حساب بیاید.

احسان بهلولى، نوشین کریمى، محمد على محمدى، رومینا مومنى، تینو صالحى، لیندا کیانى، حمیدرضا محمدى، پوریا رحیمى سام بازیگران نمایش «یافت آباد» هستند که از ۲۶ فروردین ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته است.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=301

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*