«تو کیستی؟» با اشعاری از سعدی، مولانا، نیما و شاملو منتشر شد

02:0012۰

آلبوم صوتی و تصویری «تو کیستی؟» تازه‌ترین اثر «حمید متبسم» با صدای «سالار عقیلی» و براساس اشعاری از سعدی، مولانا، نیما و شاملو منتشر شد.
به گزارش هفت هنر، آلبوم صوتی و تصویری «تو کیستی؟» تازه‌ترین اثر «حمید متبسم» با صدای «سالار عقیلی» و با همکاری گروه «مضراب» و براساس اشعاری از «سعدی»، «مولانا»، «نیما یوشیج» و «احمد شاملو» در اختیار علاقمندان موسیقی قرار گرفت.

«حمید متبسم» آهنگساز و تکنواز «تو کیستی؟» در خلاصه نوشتاری کوتاهی با عنوان «براستی توکیستی؟» که در بروشور این آلبوم به رشته تحریر درآمده در مورد جدیدترین اثرش نوشته است: «به راستی تو کیستی؟ از کدام دیار و تباری؟ تو! فارغ از زمانی و مکانی، این جایی و آن‌ جایی؛ کیستی، که شاعر امروز ریشه‌هایت را دریافته؟ که پدر شعر نو، چشم در راهت؟ که آن رومی، سرگشته سلسله گشاده‌ات؟ کیستی که استاد سخن را به هیچ نستانند؛ «ار تو ز در برانی‌اش». تو نیستی و می‌بینمت، خامشی و می‌شنومت … تو کیستی که آهنگ‌ات را هر شام در گوشم نجوا می‌کنی و هر بامداد مرا به سوی خویش می‌خوانی؟ کیستی تو؟».

تعدادی از قطعات سی.دی لوح صوتی و همچنین تعدادی از قطعات دی.وی.دی لوح تصویری آلبوم «تو کیستی؟» که اجرای زنده سالن همایش‌های برج میلاد در یازدهم مهرماه سال ۱۳۹۳ را شامل می‌شود، عبارتند از: «دیریافته» شعر «احمد شاملو» «شباهنگام» شعر «نیما یوشیج»، «چشم تو» شعر «مولانا» به مدت ، ساز و آواز به مدت ، «پرواز خیال» بی‌کلام به مدت و «مهر گیاه» شعر «سعدی».

«حمید متبسم» در آلبوم «تو کیستی؟» به غیر از آهنگسازی این اثر، تکنوازی ساز سه‌تار را نیز برعهده داشته است؛ اعضای گروه موسیقی «مضراب» که وی را در آخرین اثرش همراهی کرده‌اند، عبارتند از: «سمیرا گلباز» ـ نوازنده سه‌تار، «پویان بیگلر» ـ نوازنده تار (تکنواز)، «پدیده احرارنژاد» ـ نوازنده تار (تکنواز)، «نوشین پاسدار» ـ نوازنده عود (تکنواز)، «بهنام بهنام‌نیا» ـ نوازنده عود، «آوا ایوبی» ـ نوازنده بم‌تار، «جلال امیرپورسعید» ـ نوازنده بم‌تار، «افشین بابایی» ـ نوازنده دایره و کوزه و «سینا خشک بیجاری» ـ نوازنده تنبک و دایره.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=4549

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*