توضیحات کیهان پس از گرفتن اخطار کتبی از شواری نظارت مطبوعات
توضیحات کیهان پس از گرفتن اخطار کتبی از شواری نظارت مطبوعات

بدنبال انتخاب تیتری در روزنامه کیهان مبنی بر اینکه هدف بعدی موشک انصارالله یمن، دوبی است،هیات نظارت برمطبوعات به این روزنامه اخطار داد. در این حال این روزنامه در شماره سه شنبه خود توضیحاتی داد.

بدنبال انتخاب تیتری در روزنامه کیهان مبنی بر اینکه هدف بعدی موشک انصارالله یمن، دوبی است،هیات نظارت برمطبوعات به این روزنامه اخطار داد. در این حال این روزنامه در شماره سه شنبه خود توضیحاتی داد.

در بخشی از این توضیح امده است:

آنچه کیهان به عنوان تیتر خود برگزیده، در واقع تهدیدها و وعده‌های پیشین انصارالله خطاب به عربستان سعودی و امارات است.
روشن‌ترین تهدید اخیر در این زمینه را اواخر شهریورماه رهبر این جنبش در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرد. سید عبدالملک الحوثی در این سخنرانی که روز پنجشنبه ۲۳ شهریور سال جاری از شبکه المسیره یمن پخش شد به تشریح اوضاع جنگ پرداخت و وعده داد عربستان و امارات به زودی ضربات موشکی دردناکی از مبارزان یمنی خواهند خورد.
رهبر انصارالله یمن خاطر نشان کرد که برای توسعه موشک‎های خود اقدام می‎کنیم تا بُرد آن به هرگونه اهداف در عربستان و امارات برسد.
الحوثی تاکید کرد که به پیشرفت چشمگیری در زمینه موشکی رسیده‎ایم و به دنبال توسعه سیستم موشکی برای هدف قرار دادن اهداف مورد نظر در امارات هستیم.
وی افزود: «ما هواپیماهای بدون سرنشین داریم که صدها کیلومتر در خاک عربستان پرواز کرده و به زودی عملیات بمباران پهپادهای یمنی آغاز می‏‌شود.»
رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که شرکت‎های سرمایه‎گذار در امارات نباید این کشور را کشوری امن به شمار بیاورند، چون امارات در تیررس موشک‎های ما است.
وی تاکید کرد که دولت امارات رفتار احمقانه‎ای در یمن انجام داده و هیچ‌گونه توجیهی در قبال آنچه که در کشور ما انجام داده است، ندارد.
رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه عربستان را به هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آن تهدید کرد و گفت: «برای جلوگیری از تجاوزات عربستان علیه یمن، ممکن است تاسیسات نفتی سعودی به هدف موشکی ما تبدیل
شود.»
رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که توطئه‎هایی از سوی دشمن وجود دارد که سواحل یمنی از جمله بندر «الحدیده» را تهدید می‌کند، اما برای جلوگیری از آن طرح‎هایی داریم که قبلا از آن استفاده نکرده بودیم و هدف قرار دادن کشتی‎های نفتی از جمله این طرح‎ها است.
او از تهدید عربستان و امارات نیز فراتر رفته و با تاکید بر توان بالای یمن در نیروی دریایی ابراز امیدواری کرد که برای شرکت در مقابله با اسرائیل امیدواریم بتوانیم به بندر فلسطینی برسیم.
نکته جالب آنکه این تهدید رهبر انصارالله به طور گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای به‌خصوص اماراتی بازتاب داشت و مقامات رسمی این کشور را مجبور به واکنش کرد. به عنوان نمونه انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات در موضعی که سعی می‌کرد ژست اقتدار داشته باشد، همان روز در پستی توئیتری، تهدید رهبر انصارالله را توخالی دانسته و مدعی شد امارات ترسی از آن ندارد. جالب آنکه انور قرقاش دیروز هم درباره عملی شدن تهدید انصارالله موضع گرفته و گفته است این حمله نشان داد باید موضوع تحدید توان موشکی ایران را جدی گرفت!
البته این اولین بار نبود که انصارالله عربستان و امارات را تهدید می‌کرد. آبان ماه سال گذشته پس از اصابت موفق موشک به فرودگاه جده، یک مقام یمنی گفته بود ریاض، دوبی و دوحه هدف‌های بعدی هستند. که البته با بحران‌سازی عربستان علیه قطر و خروج این کشور از جنگ یمن، عملاً تهدید علیه این کشور نیز منتفی شد و ریاض و دوبی در لیست انتظار ماندند.