توضیحات پسر حبیب درباره تازه‌ترین آهنگ منتشر شده از پدرش به نام «گل سرخ»
توضیحات پسر حبیب درباره تازه‌ترین آهنگ منتشر شده از پدرش به نام «گل سرخ»

تک آهنگ «گل سرخ» از ساخته‌های «حبیب» که در سال ۱۳۸۶، زمانی که این خواننده در خارج از ایران اقامت داشت، تهیه و تولید شده و به گفته خانواده حبیب، این اثر هرگز منتشر نشد و در آرشیو او بایگانی شده بود. گفته می‌شود «حبیب» این اثر را تحت تاثیر شهادت یکی از دوستان و […]

تک آهنگ «گل سرخ» از ساخته‌های «حبیب» که در سال ۱۳۸۶، زمانی که این خواننده در خارج از ایران اقامت داشت، تهیه و تولید شده و به گفته خانواده حبیب، این اثر هرگز منتشر نشد و در آرشیو او بایگانی شده بود. گفته می‌شود «حبیب» این اثر را تحت تاثیر شهادت یکی از دوستان و هم محله‌ای‌هایش در جنگ تحمیلی ساخته و قرار بود این اثر در قالب آلبومی در ایران منتشر شود.

محمد محبیان (پسر حبیب) در توضیح جزئیات این اثر می گوید: «پدرم به شدت علاقمند ایران و تمام مردم ایران بود. این علاقه و احترام نسبت به شهدا همیشه برای من جالب توجه بود و بارها در این باره با هم صحبت می کردیم.»

او در توضیح زمان تولید این اثر نیز می گوید: «سال ۲۰۰۷ این اثر ساخته شد و هرگز منتشر نشد. پدرم منتظر موقعیتی بود که بتواند این اثر را در ایران به همه شهدا تقدیم کند ولی برخی اتفاقات در ایران باعث شد این اتفاق صورت نگیرد تا مبادا این اثر کاملا احساسی و دلی که بر اساس اعتقادات واقعی حبیب ساخته شده بود، رنگ و بویی سیاسی بگیرد. حسرت عدم انتشار این اثر تا همیشه در دل حبیب بود و همزمان با سالروز عملیات مرصاد تصمیم گرفتیم این خواسته حبیب را جامه عمل بپوشانیم تا مسئولین متوجه ذات درونی و اعتقادات واقعی پدرم باشند.»

همسر حبیب محبیان نیز درباره این اثر گفت: «حبیب عاشق این مردم بود. بارها و بارها بحث‌های مختلفی میشد و از او خواسته های مختلفی داشتند ولی حبیب تا همیشه استقلالش را حفظ کرد. انتشار نامه منتسب به حبیب در روزهای درگذشت حبیب واقعا تاسف بار بود. این نامه را حبیب هرگز ننوشته و این ماجرا از برخی اطرافیان حبیب نشات گرفت. خدا جواب شان را به وقتش خواهد داد.»

همسر حبیب محبیان در انتهای صحبت های خود نیز با انتقاد از برخی افراد غیرمسئول که خود را به عنوان مدیربرنامه یا وکیل «حبیب» معرفی می کنند، گفت: «از طریق سایت «موسیقی ما» رسما و قانونا اعلام می کنم که حبیب به جز من و «محمد» هیچ وکیل قانونی یا مدیر برنامه ای ندارد و تمام امور مربوط به ایشان از طریق من و محمد پیگیری می شود. بصورت قانونی و حقوقی از تمام افرادی که تحت نام حبیب اقدام به برخی سوء استفاده ها از نام حبیب کرده اند پیگیری خواهیم کرد و از دوستداران حبیب ممنونیم که در این مدت در کنار ما بودند.»

در ادامه تک آهنگ «گل سرخ» از ساخته های «حبیب» با ترانه ای از «داوود بدرخانی» و آهنگسازی «حبیب» و تنظیم «اندی جی» را به صورت اختصاصی در سایت «موسیقی ما» بشنوید و دانلود کنید.

خانواده حبیب محبیان این اثر را در سالروز عملیات مرصاد، جهت احترام به همه شهدای جنگ تحمیلی منتشر کرده اند.
منبع:  موسیقی ما