توصیه‌های جی.کی.رولینگ به نویسندگان جوان‌
توصیه‌های جی.کی.رولینگ به نویسندگان جوان‌

جی.کی. رولینگ، نویسنده مجموعه «هری پاتر» در گفتگوهای اینترنتی خود خطاب به طرفدارانش در شبکه اجتماعی توئیتر، به نکاتی اشاره می‌کند که می‌تواند براینویسندگان جوان مفید باشد.

جی.کی. رولینگ، نویسنده مجموعه «هری پاتر» در گفتگوهای اینترنتی خود خطاب به طرفدارانش در شبکه اجتماعی توئیتر، به نکاتی اشاره می‌کند که می‌تواند براینویسندگان جوان مفید باشد.
به گزارش تیترهنر به نقل از ایندیپندنت – جی.کی.رولینگ، نویسنده مجموعه پرفروش «هری پاتر» در سخنرانی‌ها و یادداشت‌هایش همواره توصیه‌هایی برای نویسندگان جوان دارد. حتی بسیاری از مکالمات روزمره رولینگ در شبکه‌های اجتماعی نیز حاوی نکات ارزشمندی برای نویسندگان جوان است.

روزنامه ایندیپندنت نکاتی از نوشته‌ها و گفتگوهای مکتوب رولینگ در شبکه اجتماعی توئیتر را جمع‌‌آوری کرده است که در ادامه باهم می‌خوانیم:

۱٫ هیچ وقت سعی نکنید شبیه شخص دیگری بنویسید. همیشه سعی کنید شبیه خودتان باشید و از هیچ کس تقلید نکنید.(۱۲نوامبر ۲۰۱۷)

۲٫ برای یک مرتبه هم شده لپ‌تاپ یا تبلت خود را کنار بگذارید و قلم به‌دست بگیرید. من دو قسمت اول «هری پاتر» را با دست نوشتم و بعد آنها را تایپ کردم. یک کاغذ و خودکار؛ تمام چیزهایی است که یک نویسنده با استعداد به آن نیاز دارد . (۲۳ آگوست ۲۰۱۶)

۳٫ اگر دوستان‌تان به نوشته‌های شما خندیدند، زیاد به آنها توجه نکنید و بیشتر به هدفتان تمرکز کنید. از این خنده‌ها به عنوان سوخت مورد نیاز برای ادامه نوشتن استفاده کنید. (۱۵ آگوست ۲۰۱۵)

۴٫ وقتی خانواده‌تان از نوشته‌های شما حمایت نکردند، همان کاری را کنید که من کردم. وانمود کنید که کار دیگری می‌کنید، ولی در عین حال بیشتر از گذشته روی نوشتن تمرکز کنید و تنها به چیزی فکر کنید که خودتان می‌خواهید انجام دهید. (۱۵ آگوست ۲۰۱۵)

۵٫ وقتی در حال خواندن نوشته‌هایی هستید که هفته گذشته نوشتید، اصلاً از بد بودن آنها ناراحت نباشید. از حقه بیسکوئیت و کاهش فشار خون استفاده کنید. کمی استراحت کنید و فکر نکنید که همه کلماتی که نوشتید بی‌ارزش هستند. (۲۲ ژانویه ۲۰۱۸)

۶٫ خیلی نگران پذیرفته نشدن نوشته‌هایتان توسط ناشران نباشید. من اولین نامه‌ای که در آن از ناشر، جواب رد شنیدم را روی دیوار آشپزخانه‌ خانه‌ام نصب کردم و همیشه جلوی چشمم است. (۲۵ مارس ۲۰۱۶)

۷٫ تا وقتی که همه ناشران از من ناامید نشوند،تسلیم نمی‌شوم. البته می‌ترسم روزی فرا برسد که همه ناشران به طور دسته جمعی از نوشته‌های من خوششان نیاید. (۲۵ مارس ۲۰۱۶)

۸٫ برخی مواقع شاید فکر کنید که حتی یک نفر هم نوشته‌های شما را نمی‌خواند! اما در این صورت هم باز از نوشتن دست برندارید. اهمیت تمام کردن یک کتاب از هر چیزی در دنیا بیشتر است. (۳ آوریل ۲۰۱۷)