تهدید تلگرامی برای گرفتن ارتباط غیر اخلاقی از یک زن جوان

01:238۰

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از بازداشت هکر تلگرام که در آن شهرستان به عناوین مختلف با تهدید یک بانوی شهروند در فضای مجازی، قصد نیل به اهداف شیطانی خود را داشت، خبر داد.

سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” گفت: مامور پلیس فتا شهرستان آباده با دریافت شکایت یک زن مبنی بر هک تلگرام وی و ربودن عکس و فیلم های خانوادگی توسط شخصی ناشناس که خود را سام معرفی کرده است و تهدید وی برای دسترسی به اهداف پلید آن فرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گفت.
وی ادامه داد: هکر برای واقعی نشان دادن تهدید خود، اقدام به ارسال برخی از این تصاویر برای سایر کاربران که این زن را می شناختند، کرده بود.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده افزود: با بررسی های فنی و تخصصی پس از ۴۸ ساعت هکر شناسایی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
سرهنگ زراعتیان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: نسبت به استفاده صحیح وقانونی از امکانات این فن آوری نوین اشراف داشته و بایسته است قبل از استفاده از فن آورهای روز دنیا فرهنگ استفاده را داشته باشند و حتی فکر تخلف وسوء استفاده از اطلاعات سایر کاربران را در سر نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت هرگونه تخلف قانون شکنان فضای سایبری از دید پلیس دور نمانده و پلیس با تمام جدیت و قاطعانه با این متخلفین و مجرمین فضای سایبری برخورد خواهد کرد.
لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=4972

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*