«تنگیز شاولوخاشویلی» رهبر ارکستر «نوای شهر آشوب» شد
«تنگیز شاولوخاشویلی» رهبر ارکستر «نوای شهر آشوب» شد

پروفسور «تنگیز شاولوخاشویلی» آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده گرجستانی، رهبری ارکستر زهی بزرگسالان «نوای شهر آشوب» را برعهده گرفت

پروفسور «تنگیز شاولوخاشویلی» آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده گرجستانی، رهبری ارکستر زهی بزرگسالان «نوای شهر آشوب» را برعهده گرفت.

به گزارش هفت هنر به نقل از روابط عمومی این ارکستر، علی قزانی – مدیر ارکسترهای «نوای شهر آشوب» – در این‌باره گفت: ارکستر زهی بزرگسالان نوای شهر آشوب به سرپرستی و رهبری تنگیز شاولو خاشویلی (از کشور گرجستان)، با هدف شرکت در فستیوال‌ها، جشنواره‌های داخلی و خارجی تشکیل شد که در همین راستا و طی فراخوانی از تمام واجدان شرایط و نوازندگان سازهای (ویولن، ویولا، ویولنسل، کنترباس) در گروه سنی ۱۷+ دعوت به همکاری کردیم.

او ادامه داد: «مهلت ثبت نام برای حضور در این ارکستر تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ است و هنرمندان می‌توانند اطلاعات لازم را از طریق راه‌های ارتباطی مرکز آموزش موسیقی نوای شهر آشوب کسب کنند.

پروفسور «تنگیز شاولوخاشویلی» متولد سال ۱۹۴۶ میلادی در تفلیس گرجستان، در سال ۱۹۶۷ میلادی از کالج موسیقی تفلیس در رشته پیانو و تئوری موسیقی فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹۷۲ میلادی در کنسرواتور تفلیس، تحصیل در رشته آهنگسازی را به پایان رسانده است. او در سال ۱۹۷۷ میلادی دوره آهنگسازی را در اسپیرانتور با امتیاز عالی گذراند. وی ۳۰ سال به‌عنوان استاد موسیقی در کنسرواتور تفلیس و کالج موسیقی فعالیت داشت و دروس پیانو، تئوری موسیقی، هارمونی، سلفژ، کنترپوان، آنالیز فرم موسیقی، آهنگسازی، ارکستراسیون و سازشناسی را تدریس کرد.

معاونت فرهنگی ارکسترا سمفونی دولتی گرجستان، مدیریت انجمن آهنگسازی گرجستان (خانه موسیقی)، مدیریت گروه موسیقی در رادیو تلویزیون گرجستان، سردبیری بخش موسیقی استودیو «کارتولی پیلمی» (فیلم گرجی) برای کودکان، نویسندگی قطعات علمی در زمینه اپرا، سمفونی و کنسرتهای (پیانو – فلوت – ویلون)، نویسندگی آثاری برای آواز خوانی، آواز گروهی و سازهای مختلف و موسیقی متن فیلم، نویسندگی و تالیف مقالاتی در ارتباط با موسیقی معاصر برخی فعالیت‌های او است. همچنین وی در مدت اقامتش در ایران، به تدریس موسیقی در کنسرواتوری تهران، اجرای برنامه‌های متنوع همراه با دانشجویان خود در مراکز هنری تهران از جمله برنامه‌ای برای کمک به زلزله‌زدگان بم، رسیتال پیانو در فرهنگسرای هنر (ارسباران)، آموزش روش‌های آهنگسازی و اجرای موسیقی گرجستان و مقایسه آن با موسیقی ایرانی، تدریس و آموزش دروس تخصصی موسیقی (آهنگسازی، هارمونی، کنترپوان، فرم، آنالیز و پیانو)، حضور در هیئت ژوری و داوری در اجرای موسیقی جشنواره موسیقی فجر پرداخته است.

هنرجویان، هنرمندان و نوازندگان دارای شرایط عضویت در ارکستر زهی بزرگسالان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.shahrashoobmusic.com مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۸۸۰۸۱۶۳۹ (خط ویژه) تماس بگیرند. پس از ثبت نام درباره زمان آزمون و مصاحبه حضوری متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.