تماشای قصه «یاماها» در تالار قشقایی/ «مِرفی» را در تالار سایه ببینید
تماشای قصه «یاماها» در تالار قشقایی/ «مِرفی» را در تالار سایه ببینید

برنامه جدید آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که با پایان یافتن اجرای نمایش های «بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در تالارهای قشقایی و سایه ، دو اثر جدید میزبان تماشاگران خواهند بود.

برنامه جدید آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که با پایان یافتن اجرای نمایش های «بیداری» و «بین یه عالمه ماهی» در تالارهای قشقایی و سایه ، دو اثر جدید میزبان تماشاگران خواهند بود.

به گزارش تیتر هنر، برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در حالی اعلام شد که با پایان یافتن اجرای نمایش های «بیداری» به کارگردانی داود دانشور در تالار قشقایی و «بین یه عالمه ماهی» به کارگردانی امیر دلفانی در تالار سایه دو نمایش جدید به کارگردانی کهبد تاراج در تالار قشقایی و نگین ضیایی در تالار سایه به صحنه می روند.

«یاماها» عنوان یکی از تازه ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج است که از روز دوشنبه چهاردهم آبان ماه با بازی پاوان افسر، لبخند بدیعی و مازیار سیدی اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز می کند.

این نمایش که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۹:۱۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان روی صحنه می رود، روایتی متفاوت از زندگی سه شخصیت در سه دوره زمانی متفاوت است که در عین حال با یکدیگر آشنایی دارند. این در حالی است که به گفته کارگردان ، تماشاگر در این شرایط است که با نوعی از ادبیات طهران قدیم مواجه می شود که برایش مملو از نوستالژی های تلخ و شیرین است.

رضا بهرامی مدیر تولید، ماریا حاجیها طراح چهره پردازی، رضا خضرایی طراح نور، پگاه ترکی طراح لباس، شایان جعفرپور طراح پوستر، کهبد تاراج طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، امید علیزاده مواد تبلیغاتی، مینا ترکمن دستیار کارگردان، مریم نورالدینی دستیار تولید و امیر قالیچی روابط عمومی و تبلیغات دیگر عوامل اجرایی نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج را تشکیل می دهند.

در تالار سایه نیز نمایش جدید دیگری با نام «مِرفی» به نویسندگی سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی از روز جمعه هجدهم مهر ماه، ساعت ۱۹ ، با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز می کند.

کارگردان نمایش در خلاصه داستان اثر که طی برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به عنوان یکی از آثار برگزیده معرفی شده، نوشته است: «در عین حال که نمیشه انتظار داشت اوضاع بهتر بشه دست کم لزومی نداره واهمه داشته باشیم که چیزی بدتر بشه. اوضاع همیشه همون طور هست که باقی می مونه. به این ترتیب خارج از وجود خودِ مِرفی دست کم پنج نفر به مرفی نیاز دارن»

وی درباره شیوه اجرایی نمایش نیز گفت: نمایش «مرفی» اقتباسی  از رمان ساموئل بکت به همین نام و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان متفاوت ترین رمان این نویسنده است. فضایی که در آن «داستان» نسبت به آثار متاخر او نقش پررنگ تری دارد. در نتیجه این تفاوت در شیوه اجرایی نیز لحاظ شده است. ما در این نمایش تلاش کرده ایم از موقعیت های طنز آمیز که همواره در آثار بکت حضور داشته و با جهان معاصر ما هم راستاست، استفاده کنیم.

در نمایش «مرفی» (به ترتیب حروف الفبا) حامد ادوای، نیما انصافیان، ساجده حمیدی، شادی ضیایی، رضا مرشد، امین موحدی پور به عنوان بازیگر حضور دارند. ضمن اینکه امیر مرسلی مدیر تولید و مجری طرح، لیلا سربی طراح چهره پردازی، میثم صفری طراح نور، شادی ضیایی طراح لباس، سجاد داغستانی طراح پوستر و بروشور، رضا بصیرزاده طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، مجید نیرومند ساخت تیزر، هدی نجفی طراح و گرافیست، بهگل شهیدی دستیار و برنامه ریز، امیر قالیچی روابط عمومی و روزبه خورزنی موسیقی  اعضای اجرایی نمایش «مرفی» هستند.

برای آگاهی و اطلاع درباره تازه ترین برنامه ها و اجراهای مجموعه تئاتر شهر به سامانه اینترنتی  www.city.theater.ir  و صفحه اینستاگرام این مجموعه به آدرس @tehran.city.theater  مراجعه کنید.