تئاتری که معصومه ابتکار را تحت تاثیر قرار داد
تئاتری که معصومه ابتکار را تحت تاثیر قرار داد

معصومه ابتکار پای تماشای «من یه زنم صدامو میشنوین» نشست.

معصومه ابتکار پای تماشای «من یه زنم صدامو میشنوین» نشست.

به گزارش تیترهنر به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی به نقل از روابط عمومی نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین»، معصومه ابتکار ،معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده چهارشنبه شب پای تماشای این نمایش به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزلی نشست.

خانم ابتکار در بدو ورودش به تالار مولوی از اینکه این سالن دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است اظهار خرسندی کرد و گفت: بنده از اینکه این مجموعه دوباره زنده شده و فعالیت تئاتری خود را آغاز کرده بسیار خرسندم چون از این تالار خاطرات بسیار خوشی دارم و به همراه پدرم اجراهای بسیار زیادی را در این تالار دیده بودم. ملاقات با بانوی سالخورده به کارگردانی مرحوم سمندریان یکی از این اجراها بود.

وی پس از دیدن این نمایش در حالیکه بسیار تحت تاثیر کار قرار گرفته بود افزود: خداروشکر که تئاتر دوباره زنده شده است و این نشان می دهد که اگرچه دوره سختی را پشت سر گذاشتیم ولی امروز خیلی پرقدرت در صحنه ظاهر می شویم. نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین»، کار بسیار زیبا و دیدنی بود مخصوصا که نویسنده و کارگردان کار ایرانی بود و مفاهیم بسیار زیبایی را درباب زن بودن، موانعشان و صدایشان که گاهی شنیده نمی شود به خوبی، هنرمندانه و پراحساس به مخاطب انتقال داده بود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: چیزی که این نمایش را خیلی زیبا و دیدنی کرده بود به تصویرکشیدن احساس زنانه بود، احساساتی که می تواند منشا امید، حرکت و پیشرفت باشد. به عقیده من خود این تئاتر نشان می دهد که جامعه ما در حوزه زنان چقدر متحول شده است. همین که خود این زنان مشغول اجرای تئاتر هستند و پیامشان را می دهند یعنی اینکه دیده می شوند و صدایشان شنیده می شود.

ابتکار تصریح کرد: روی صحنه رفتن چنین اجراهایی از این جهت خوب است که نوعی یادآوری می کند که این صداها باید شنیده شود. چون زنان ما در یک دوره ای اصلا صداهایشان شنیده نمی شد و کما اینکه امروز هم زنانی هستند که صدایشان شنیده نمی شود و مشکلات بسیاری دارند ولی اجرای این نمایش نشان داد که اوضاع به نسبت خیلی بهتر شده و رو به بهبود است.

«من یه زنم صدامو میشنوین» کاری است از گروه تئاتر پراکسیس به تهیه کنندگی توماج دانش بهزادی که از روز دوشنبه ۱۳ آذرماه هرشب ساعت ۱۹ در تالار مولوی روی صحنه می رود.

لازم به ذکر است تعداد محدودی از بلیط های این نمایش برای دانشجویان کلیه مراکز آموزش عالی در گیشه مرکز تئاتر مولوی با ۶۰ درصد تخفیف به فروش می رسد.

علاقمندان برای دیدن این نمایش که همه روزه به جز شنبه ها، ساعت ۱۹ به صحنه می رود، می توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه نمایند.