تئاتری ها برای حسین علیزاده جشن گرفتند/ علیزاده با چشمان اشک‌بار:  حالم طوری شده که دلم می خواهد ١٢٠ سال دیگر عمر کنم
تئاتری ها برای حسین علیزاده جشن گرفتند/ علیزاده با چشمان اشک‌بار:  حالم طوری شده که دلم می خواهد ١٢٠ سال دیگر عمر کنم

همزمان با سالروز تولد حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی تعدادی از هنرمندان حوزه های مختلف در تالار حافظ تهران ویژه برنامه ای را برگزار کردند. به گزارش هفت هنر، همزمان با شصت و پنجمین سالروز تولد حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی تعدادی از هنرمندان حوزه های مختلف شنبه ۳۰ […]

همزمان با سالروز تولد حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی تعدادی از هنرمندان حوزه های مختلف در تالار حافظ تهران ویژه برنامه ای را برگزار کردند.

به گزارش هفت هنر، همزمان با شصت و پنجمین سالروز تولد حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی تعدادی از هنرمندان حوزه های مختلف شنبه ۳۰ مرداد ماه در تالار حافظ تهران ویژه برنامه ای را اجرا کردند.

در این پرفرمنس ابتدا آتیلا پسیانی، بهناز جعفری، پانته آ پناهی ها و صابر ابر در حالی که پشت سرشان روی پرده بزرگی ویدیویی از محله دوران کودکی، بازار، امامزاده زید، دبستان حافظ، هنرستان موسیقی، دانشگاه تهران، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی پخش میشد متنی را براساس زندگی حسین علیزاده به نویسندگی و کارگردانی پیمان قدیمی اجرا کردند. در طول خوانش متن نیز اشاره هایی به آثار و زندگی این هنرمند می شد.

حسین علیزاده که در تمام طول اجرا بی خبر از این بود که به پرفرمنسی دعوت شده که بناست تولد او را جشن بگیرند، وقتی همه جمعیت از روی صندلی هایشان پایین روی صحنه آمدند و بخشی از نامه تاریخی او را که چند سال پیش در رد نشان شوالیه نوشته بود، با بداهه نوازی کمانچه توسط صبا علیزاده خواندند، او که یکه و تنها در جایگاه تماشاگران نشسته بود اشک از چشمانش جاری شد و او خود را روی پرده پشت سر مردمی می دید که رو به رویش روی صحنه ایستاده بودند و او را تشویق می کردند.

پس از تشویق چند دقیقه ای مهمانان حسین علیزاده پشت میکروفن آمد و گفت: چیزی ندارم بگویم، از اول که نشستم دیدم همه چیز آشناست. امشب حالم طوری شده که دلم می خواهد ١٢٠ سال دیگر عمر کنم. این مهر و عشق شما به من تعهد می دهد که کار کنم. با وجود شما خیلی خوشبختم. هیچ وقت در زندگی ام این همه زیبایی را یک جا ندیده بودم. هرکس را که نگاه می کنم، هر چهره ای را که می بینم، همه همان هایی هستند که همیشه در قلبم بودند. کاش باز هم بتوانم کارهایی بکنم که شما درباره اش حرف بزنید.

مهمانان برنامه ای که به کوشش صبا علیزاده شکل گرفته بود، پس از صحبت های کوتاه حسین علیزاده، او را تشویق کردند و سپس سهراب سلیمی، کارگردان تئاتر، یادداشتی را با عنوان «راز ابریشم و طنین، علیزاده، درخت توت.» برای حاضران در سالن خواند.

در این یادداشت آمده بود :«درخت توت برای من همیشه یادآور طنین ابریشمی پنجه های توست. باد، بذرهای تو را در دوردست ترین نقاط این سرزمین پراکنده و ریشه های تو در قلب خاک وطن تنیده. سرپنجه های تو را چشیدن، بوسیدن و در سایه سار ساتمه های تو نشستن، آن گاه که طعم میوه شیرین آوایی را کوک می کنی»

پس از آن به دعوت سهراب سلیمی، استاد حسین علیزاده روی سن آمد و با سازی که علی بوستان آورده بود، برای اهالی هنر نواخت.