«نام کوچک من بلقیس» عنوان تازه‌ترین اثر بلقیس سلیمانی است که به زندگی این نویسنده می‌پردازد.

«نام کوچک من بلقیس» عنوان تازه‌ترین اثر بلقیس سلیمانی است که به زندگی این نویسنده می‌پردازد.
به گزارش تیتر هنر، بلقیس سلیمانی در گفت‌وگو با ایبنا از انتشار تازه‌ترین کتاب خود با عنوان «نام کوچک من بلقیس» خبر داد و گفت: این کتاب مجموعه یادداشت‌های من است که در مجلات «همشهری داستان»، «اندیشه پویا» و مجله «سینما و ادبیات» قبلاً منتشر شده است. این کتاب دو وجه دارد؛ یک وجه خاطرات من در ارتباط با سیاست، حوادث سیاسی، مناسبات اجتماعی و رخدادهای دهه ۶۰ است و وجه دیگر آن مربوط به نوشتن است و اینکه چگونه نویسنده شدم.

وی افزود: در این بخش روایت‌هایی نوشته‌ام که برای فهم بیشتر کتاب‌هایم لازم بوده است. از لحاظ مکانی هم به دو شهر کرمان و تهران که در آن زیسته‌ام اشاره کرده‌ام.
نویسنده رمان «بازی آخر بانو» با بیان اینکه این کتاب بر مبنای روایت داستانی نگارش شده است، گفت: سعی کرده‌ام این کتاب را بر اساس روایت داستانی بیان کنم. یکی از مشکلات نویسنده‌های ما این است که خیلی کم از خودشان، خاطره‌هایشان و سرزمین‌شان می‌نویسند.

سلیمانی در پاسخ به این پرسش که چه دیدگاهی به نگارش زندگینامه خودنوشت دارد، گفت: زمانی خودم در نقد کتاب «فرار از فلسفه (زندگینامه خودنوشت بهاءالدین خرمشاهی)» مطلبی نوشتم، اما هم‌اکنون معتقدم نویسندگان باید درباره زندگی خصوصی خود هم آثاری را بنویسند. آنچه مسلم است به حافظه شخصی چندان نمی‌توان اعتماد کرد به همین دلیل و بر حسب ضرورت این کتاب را نوشتم به این معنا که این اثر ادامه رمان‌های من خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های تازه‌ترین اثر خود بیان کرد: شیوه نوشتن این کتاب همان لحن صمیمی من و قائل به سلیقه مخاطب است. یعنی خواننده را در این وضعیت قرار نمی‌دهم که از خرید کتاب پشیمان شود. در آینده هم تلاش می‌کنم تا بیشتر از خودم بنویسم و این خاطره‌ها را ادامه دهم.

گفتنی است «نام کوچک من بلقیس» اثر بلقیس سلیمانی از سوی انتشارات ققنوس در سی‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.