برای نخستین بار بخشی از گنجینه آثار هنری موزه هنرهای معاصر تهران در خارج از ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

برای نخستین بار بخشی از گنجینه آثار هنری موزه هنرهای معاصر تهران در خارج از ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش هفت هنر به نقل از “دویچه وله”، نمایش مجموعه‌ای از آثار هنر مدرن موزه هنرهای معاصر تهران در برلین یک رویداد فرهنگی است.

آثار این مجموعه به مدت ۴۰ سال از دسترس دوستداران هنر دور نگه داشته شده بود. این مجموعه با ارزش در روزها‌ی ۴ دسامبر ۲۰۱۶ تا ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (برابر با ۱۴ آذر تا ۸ اسفند ماه) در برلین به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های این نمایشگاه اما اکنون در جریان است.

روزنامه‌ آلمانی “زوددویچه” در گزارشی تحت عنوان “گنجینه‌ای از تهران” به مجموعه آثار هنری غربی که در اختیار موزه‌ هنرهای معاصر تهران است، اشاره کرده و می‌نویسد که بسیاری از موزه‌های جهان می‌توانستند با داشتن چنین مجموعه‌ با ارزشی به خود افتخار کنند.

هرمان پارتسینگر، رئیس “بنیاد میراث فرهنگی پروس” در مصاحبه با دویچه‌وله درباره نمایش این آثار در برلین می‌گوید: «این مجموعه با ارزش‌ترین مجموعه هنر قرن بیستم خارج از مرزهای اروپا و آمریکای شمالی است.»

از نظر هرمان پارتسینگر این‌که پس از این همه سال آلمان به عنوان اولین کشور غربی موفق به جلب رضایت مسئولین تهران برای نمایش این آثار شد، نتیجه تلاش‌های فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان و مونیکا گروترز، وزیر فرهنگ آلمان است.