برهاني مرند «سردار» را به روي صحنه مي‌برد

شنبه 26 تیر 1395 در 15:22


نادر برهانی‌مرند درباره جدیدترین فعالیت‌های خود اظهار کرد که نگارش نمایشنامه‌ای با عنوان «سردار» را به پایان رسانده و درصدد فراهم کردن شرایط برای تولید و اجرای این اثر است.

به گزارش هفت هنر، این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود در زمینه نگارش نمایشنامه گفت: «سردار» عنوان نمایشنامه‌ای است که به تازگی نگارش آن را به پایان رسانده‌ام. این اثر با موضوع دفاع مقدس، قصه سرداری را روایت می‌کند که در بیمارستانی در شهر مشهد و در مجاورت حرم امام رضا (ع) در کما به سر می‌برد.

برهانی‌مرند ادامه داد: قصه در اتاق بیمارستان روایت می‌شود و ما با فضای ذهنی این سردار همراه می‌شویم.

وی درباره اجرای نمایشنامه «سردار»، اظهار کرد: قصه نمایشنامه «سردار» را خیلی دوست دارم و مطمئنم که مخاطب هم با آن ارتباط برقرار خواهد کرد اما تولید و اجرای این نمایشنامه احتیاج به حمایت دارد. «سردار» دارای ۹ بازیگر است که باید از بازیگران کاربلد برای حضور در آن بهره برد. تلاش می‌کنم در صورت وجود حمایت و ایجاد شرایط مناسب، این نمایشنامه را تولید و اجرا کنم.

این هنرمند عرصه تئاتر با بیان اینکه نگارش نمایشنامه «کمپ ۱۳» نیز در حال تکمیل شدن است، یادآور شد: صحبت‌هایی برای حضور این اثر در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر داشتیم و اینکه بعد از جشنواره آن را در قالب اجرای عمومی به صحنه ببریم که البته هنوز این موضوع قطعی نشده است.

نادر برهانی‌مرند تا به حال آثار متعددی از جمله «پاییز»، «تولد»، «چیستا»، «رومولوس کبیر»، «کابوس‌های یک پیرمرد بازنشسته ترسو»، «تیغ کهنه» و «مرغابی وحشی» را در مقام نویسنده و کارگردان، تولید و اجرا کرده است. وی سال گذشته نمایش «در خواب دیگران» را در تالار شمس مؤسسه اکو به صحنه برد.

اظهار نظر

*

نظرسنجی

  • پس از بازگشایی مکان‌های عمومی، آیا به سینما، تئاتر و کنسرت می‌روید؟

    Loading ... Loading ...

آخرین اخبار