«برنده باش» ملغمه‌ای از تقلب، توهین و تهدید
«برنده باش» ملغمه‌ای از تقلب، توهین و تهدید

از زمان روی کار آمدن مدیر جوان و کم تجربه شبکه سه سیما هر روز آبرورویزی‌های برنامه‌های این شبکه ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد.

از زمان روی کار آمدن مدیر جوان و کم تجربه شبکه سه سیما هر روز آبرورویزی‌های برنامه‌های این شبکه ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد.

به گزارش تیتر هنر، از زمان روی کار آمدن علی فروغی شبکه سوم سیما به شکل عجیبی حاشیه‌های مختلفی را تجربه می‌کند و سوء‌مدیریت نه تنها پیکره این شبکه بلکه آبرو و اعتبار چندین و چند ساله تلویزیون را به خاطر انداخته است.

اگر بخواهیم از دعواهای بچگانه برای حذف عادل فردوسی‌پور و دعواهای گوینده خبر ساعت ۲۲ روی آنتن زنده بگذریم به هیچ عنوان از دستکاری در آرای مردم و تقلب در انتخاب ترین‌های جشنواره جام جم نمی‌توان گذشت.

تقلب گسترده در رای گیری بهترین برنامه به قصد حذف فردوسی‌پور جهت عقده‌گشایی‌های قبلی موجی از بی‌اعتماد و توهین را به مخاطبان تلویزیون به دنبال داشته است.

سکانداران مدیریت شبکه سه که تا به حال در حذف فردوسی‌پور از آنتن این شبکه ناکام بوده‌اند با دست بردن در آرای مردمی که صادقانه در انتخاب بهترین برنامه شرکت کرده بودند توهین بزرگی به همه مخاطبان کردند.

آنها وقتی دیدند برنامه «نود» در صدر بهترین برنامه قرار دارد، با دست بردن در حق مردم و نادیده گرفتن بیت‌المال در عرض سه روز با تقلب در رای گیری مسابقه «برنده باش» را به صدر بردند تا جای «نود» را بگیرد.

وزیر ارتباطات نیز این تقلب را تائید کرد و پس از حذف آرای تقلبی «نود» دوباره به صدر بهترین برنامه‌ها بازگشت.

اما افتضاحات در شبکه سه به همین جا ختم نشده است.

در تازه‌ترین اتفاق، شرکت‌کنندگان مسابقه «برنده باش» ابعاد تازه‌ای از تقلب، توهین و تهدید جهت شرکت در این مسابقه را افشا کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در کلیپی توضیح می‌دهد جواب صحیح سوال پرسیده شده در میان چهار گزینه نبود و پس از پایان مسابقه وقتی به تهیه‌کننده برنامه اعتراض می‌کنند، آنها در پخش تلویزیونی به شکلی غیرحرفه‌ای جواب صحیح را در میان پاسخ‌ها جای می‌دهند تا اشتباهشان مشخص نشود.

این کار ضمن اینکه تقلبی دیگر جهت گول زدن مخاطبان بود،‌ بلکه توهینی بزرگ به شرکت‌کنندگان و مردم نیز بود.

در ادامه شخص شرکت‌کننده توضیح می‌دهد که قبل از شرکت از آنها تعهدنامه گرفته می‌شود که هر اتفاقی در برنامه افتاد حق هیچ‌گونه شکایتی ندارید.

این تعهد که یک توهین آشکار به شرکت‌کنندگان است،‌ بدین معناست که ما پولی به شما می‌دهیم و شما در حکم برده ما از هیچ گونه حق و حقوقی برخوردار نیست. چنین شیوه نگاه بالا به پائین سرمایه‌دارانه‌ای را در هیچ جای دنیا و در هیچ برنامه‌ دیگری مشاهده نخواهیم کرد.

انتظار افکار عمومی و رسانه‌ها این است که بساط این اتفاقات تلخ و زننده در تلویزیون برچیده و شرع، عرف و اخلاق در تلویزیون رعایت شود.

تا اینجا هیچ‌کدام از مدیران صداوسیما جهت افتضاحات اخیر در شبکه سوم سیما توضیحی نداده و عذرخواهی نکرده است.

 

نویسنده: مهدی محمدتبریزی