برنامه های تلویزیون در عید مبعث
برنامه های تلویزیون در عید مبعث

به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص) شبکه‌های مختلف تلویزیون ۱۵ فیلم سینمایی را برای پخش در نظر گرفته‌اند.

به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص) شبکه‌های مختلف تلویزیون ۱۵ فیلم سینمایی را برای پخش در نظر گرفته‌اند.

به گزارش هفت هنر، تلویزیون به‌جز پنجشنبه و جمعه‌ها در ایام تعطیل هم چندین فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را در جدول پخش شبکه‌های مختلف‌اش قرار می‌دهد.

سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه نیز به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص) چند فیلم از تلویزیون پخش می‌شوند که حال و هوای بیشتر آنها کمدی است. از میان فیلم‌هایی که قرار است فردا به روی آنتن بروند، ۷ فیلم خارجی، ۶ فیلم ایرانی و ۲ انیمیشن از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود که از این میان شبکه دو بیشترین سهم پخش فیلم‌ها را دارد.

مهران غفوریان و امین حیایی هر کدام دو فیلم «شارلاتان» و «ناردون» را دارند و سید جواد رضویان و جواد عزتی نیز از دیگر بازیگرانی هستند که در فیلم‌هایی که روز سه شنبه از تلویزیون پخش می‌شوند ایفای نقش کرده‌اند. جیم کری نیز با فیلم «احمق و احمق‌تر» به شبکه سه می‌آید.

جدا از فیلم‌های جدول زیر، همچنین فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «زاپاس»، «سالی»، «آن شرلی»، «آهسته آهسته» و «مثل یک سرآشپز» سه‌شنبه پنجم اردیبهشت‌ ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۷:۱۵، ۱۹ ،۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

نام فیلم و کارگردان شبکه زمان پخش بازیگران خلاصه داستان
«جنون رقابت ۲»

کارگردان : هالوارد برین

یک سه‌شنبه ۵ اردیبهشت

ساعت ۱۶

آندرس باسمو کریستینسن و وگار هوئل روی یک راننده حرفه‌ای است که برای شرکت در مسابقات اتومبیل‌رانی غیرقانونی در کشور نروژ به دو سال زندان محکوم شده است! در شب آزادی یکی از رقبای قدیمی به سراغش می‌آید و او را به یک مسابقه غیرقانونی دعوت می‌کند. این مسابقه در مسیری کوهستانی و پر از برف و کولاک برگزار شده و از نروژ تا شمال روسیه امتداد دارد. روی پیشنهاد رقیبش را رد می‌کند اما دخترش نینا به همراه نامزدش چارلی در این مسابقه شرکت می‌کند.
«نام و نام خانوادگی»

کارگردان: مهدی رضازاده

دو سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ‌‌۸ میرطاهر مظلومی دختر آقای مراد طلبکار، به واسطه نام‌خانوادگی طلبکار هنگام ازدواج با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود. پسر کوچک این خانواده نیز به‌همین دلیل دچار مشکلات زیادی در مدرسه می‌گردد! پدرشان مراد تصمیم به تغییر این نام‌خانوادگی می‌گیرد…
«در راه خانه عروس»

کارگردان: افشین صادقی

دو سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰ فتحعلی اویسی، فریبا نادری، نفیسه روشن و شهرام قائدی داستان فیلم در مورد زوج جوانی است که مدتی پس از ازدواجشان به علت دروغ‌های پی‌در‌پی مرد به همسرش، باعث بی‌اطمینانی زن و پدرزنش نسبت به‌خود می‌شود.
«دایی هانس»

کارگردان: مایکل کریندل

دو سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

ساعت ۲۳

فریتز کارل، تینا رولاند و النا اولینگ این فیلم در مورد هانس هربست یک متخصص تعمیرات و مکانیکی خودروهای قدیمی است که در کارش از شهرت و اعتبار بالایی برخوردار است. وی همچنین صاحب چند واحد مسکونی است که چند مستأجر دارد. هانس مرد بسیار جدی و عبوسی است که به دلیل جدایی از همسرش، به تنهایی زندگی می‌کند. تقریباً هیچ‌کس تحمل اخلاق سرد و بی‌روح او را ندارد و خود او نیز تنهایی را ترجیح می‌دهد اما…
«خون‌بهای میلیاردی»

کارگردان: جیم گیلس پی

دو جمعه ۱ اردیبهشت‌

ساعت ۱۷:۳۰

دومنی شروود و ادوست ویک عده‌ای از ثروتمندان که از رفتار فرزندان خود به‌ستوه آمده‌اند، آنها را به جزیره‌ای می‌فرستند تا با تعلیماتی که می‌بینند رفتار بهتری بیاموزند اما عده‌ای برای گروگان‌گیری به جزیره رفته و همه بچه‌ها را دستگیر می‌کنند….
«فرشته‌ها با هم می‌آیند»

کارگردان: حامد محمدی

سه سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

ساعت ۱۰

جواد عزتی، نازنین بیاتی و سید جواد رضویان طلبه جوان که وضع مالی چندان خوبی ندارد صاحب فرزندان سه‌قلو می‌شود که…
«احمق و احمق‌تر۲»

کارگردان: پیتر فارلی و باب فارلی

سه سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

ساعت ۱۴:۳۰

جیم کری و جف دنیلز هری و لوید دو دوست بسیار قدیمی هستند که سالیان سال است با هم زندگی کرده به‌شدت به یکدیگر وابسته هستند! به‌همین منظور لوید بیست سال پیش خود را به دیوانگی زده و وانمود می‌کند که دچار معلولیت شده و فلج است! هری نیز به رسم وفاداری در تمام این سال‌ها از وی پرستاری می‌کند. پس از بیست سال لوید اعتراف می‌کند که تمام این مدت نقش بازی می‌کرده است. پس از این جریان هری با طرح نقشه‌ای جدید قصد دارد تا به طور زیرکانه‌ای از لوید انتقام بگیرد…
انیمیشن‌ «پاندای کونگ‌فوکار ۳»

کارگردان:  الساندرو کارلونی

پنج سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

ساعت ۹

پاندا باید با یک دشمن جدید که اهالی دره و استاد و دوستانش را تهدید می‌کند به مقابله برخیزد. این دشمن که یک اژدها می‌باشد با قدرت‌های بسیار قوی اقدام به از بین بردن درخت دانایی خواهد کرد و با قدرتش قصد دارد تا جنگجوی اژدها را شکست داده و سپس به همه حکومت کند….
«ناردون»

 

کارگردان: فریدون حسن‌پور

پنج سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

 

ساعت ۱۳:۳۰

امین حیایی، لیلا اوتادی و مهران غفوریان شکور پیرمردی روستایی است که خواب می‌بیند مرده است ولی قبر ندارد! او برای پسرش فاضل خوابش را تعریف می‌کند. فاضل اهالی روستا را جمع می‌کند و تصمیم می‌گیرند یک زمینی در نزدیکی روستا را به عنوان قبرستان اختصاص دهند. اما زمینی که برای قبرستان در نظر گرفته‌اند مالکش شیرمرد است که به دنبال فروختن زمین با قیمت بالاست. شکور قبل از مرگ به دنبال حلالیت از کسانی است که دلشان را شکسته است. آقا شکور می‌میرد و برای خاکسپاری فاضل و دوستان او را  به قبرستان روستای دیگر می‌برند؛ اما اهالی آن روستا حاضر نمی‌شوند قبری به فاضل بدهند! آنها ناچار به روستای خودشان بازمی‌گردند. فاضل و اهالی روستا شورا می‌گیرند و برای خریدن زمین و معامله زمین، فاضل به خانه شیرمرد می‌رود….
«شارلاتان»

 

کارگردان: آرش معیریان

شما سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

 

ساعت ۱۳:۳۰

امین حیایی، جواد رضویان، شقایق فراهانی، مهران غفوریان و ارژنگ امیرفضلی حسن فیلمنامه‌نویسی است که به همراه داوود زندگی فقیرانه‌ای دارد. چرا که فیلمنامه‌های حسن به‌دلیل جدی و هنری‌بودنشان مرتب از سوی تهیه‌کنندگان رد می‌شود. او که عاشق دختر ثروتمندی به نام مهشید است وقتی که به خواستگاری او می‌رود عموی مهشید شرط ازدواجش را پولدار شدن حسن می‌داند پس بنابراین حسن فیلنامه‌ای برای فروش بالا می‌نویسد….
انیمیشن «غول‌های پاکتی»

کارگردان: گراهام آنابل و آنتونی استاچی

کودک سه‌شنبه ۵ اردیبهشت‌

 

ساعت ۱۶

داستان در مورد پسر جوان یتیمی است که توسط آشغال جمع‌کن‌های زیرزمینی بزرگ می‌شود و در تلاش است دوستش را از دست دشمنی بدذات نجات دهد.