برنامه‌های هفته تئاتر در سال ۹۸ اعلام شد
برنامه‌های هفته تئاتر در سال ۹۸ اعلام شد

محمودرضا رحیمی اهداف و ضرورت‌های شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر که از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت  برگزار می‌شود را تشریح کرد.

دبیر هفته تئاتر اهداف و ضرورت‌های شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر که از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت  برگزار می‌شود را تشریح کرد.

به گزارش تیتر هنر، محمودرضا رحیمی در نشست خبری که امروز صبح در خانه هنرمندان برگزار شد، در مورد برنامه‌های هفته تئاتر گفت: هر روز هفته تئاتر را به نام یکی از بزرگان تئاتر کشور نامگذاری کرده‌ایم که به ترتیب به نام عباس جوانمرد، بهرام بیضایی، ژاله علو، علی نصیریان، پری صابری، محمود دولت آبادی و ایرج راد نامگذاری شده است.

رحیمی با اشاره به همکاری شهردار و اعضای شورای شهر تهران از حضور فعال انجمن‌های تئاتر در این هفته خبر داد.

سخنگوی خانه تئاتر در ادامه افزود: سه ورک شاپ در طول هفته تئاتر برگزار می‌شود. بابک حقی کارگاه تهیه رزومه هنری، هادی نوید کارگاه ادیت عکس و حمید شاهرخ کارگاه خوانش عکس تئاتر را برگزار خواهد کرد.

رحیمی با انتقاد از نامگذاری روزی با نام هنرهای نمایشی در تقویم کشور گفت: این نام به اشتباه در تقویم به نام روزهای نمایشی آمده چرا که هنرهای نمایشی یک دایره گسترده را تشکیل می‌دهد و این روز حتما باید به نام روز ملی و جهانی تئاتر در تقویم ثبت می‌شد.

وی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی جهت ارسال به مناطق سیل‌زده اشاره کرد و در ادامه افزود: ۷ اردیبهشت از سه مسیر به سمت خانه هنرمندان تئاترپیمایی خواهیم داشت که از ساعت ۳ بعدازظهر آغاز می‌شود.

دبیر هفته تئاتر خاطرنشان کرد: امسال ۲ مهمان خارجی خواهیم داشت. ادل لاراکی معاون سندیکای سراسری آلمان به همراه آقای بهبودی که ایرانی هستند ولی عضو سندیکای بازیگران تئاتر است در جشن حضور می‌یابند و در این جشن یک برنامه آموزشی خواهند داشت که بسیار جذاب است.

در ادامه این نشست احسان حاجی‌پور، معاون اجرایی برگزاری هفته تئاتر از برگزاری مراسم اختتامیه در برج میلاد خبر داد.

گفتنی است شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر با مشارکت بانک گردشگری برگزار می‌شود.