بازیگران «شهرزاد» منتقد «شهرزاد»/ انتقدات دیرهنگام از سودجویی سازندگان سریال
بازیگران «شهرزاد» منتقد «شهرزاد»/ انتقدات دیرهنگام از سودجویی سازندگان سریال

در روزهای گذشته ویدئویی از صحبت‌های شهاب حسینی درباره نارضایتی او از ادامه پیدا کردن سریال «شهرزاد» در برنامه «همرفیق»، وایرال شده و مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

در روزهای گذشته ویدئویی از صحبت‌های شهاب حسینی درباره نارضایتی او از ادامه پیدا کردن سریال «شهرزاد» در برنامه «همرفیق»، وایرال شده و مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. شهاب حسینی اولین و تنها بازیگر این سریال نیست که با ساخت ادامه آن مخالف بوده و پیش از او، دیگر بازیگران این مجموعه مانند علی نصیریان، ابوالفضل پورعرب، مصطفی زمانی و هومن برق‌نورد نیز انتقادهایی  درباره سریال یا نقش خود مطرح کرده بودند.
شهاب حسینی
شهاب حسینی در برنامه «همرفیق» پس از این که مرحوم علی انصاریان از علاقه‌‌اش به سریال «شهرزاد» گفت، برای اولین بار مخالفت اش را با ساخت فصل دوم و سوم آن اعلام کرد و گفت که مجبور بوده در ادامه سریال بازی کند. حسینی درباره این موضوع توضیح داد: ««شهرزاد» قرار بود برای یک فصل ساخته شود و پایان حیرت‌انگیزی داشت، اما زمانی که داشتیم سریال را می‌ساختیم، پخش اش هم شروع شد و مورد استقبال قرار گرفت. یکهو دندان‌های نیش تیز شد و قصه سرش را به مسیر دیگری کج کرد.» او در ادامه با اشاره به مخالفت خود گفت که در عمل انجام‌شده قرار گرفته بوده و چون قصه و شخصیت ناتمام می‌مانده، نمی‌توانسته از پروژه جدا شود. شهاب حسینی در پایان گفت: «اگر «شهرزاد» با تفکر اولیه و اصلی خودش ساخته می‌شد، سریالی بود که می‌شد آن را صادر کرد، مانند ترکیه که سریال‌هایش را صادر می‌کند.» او حتی گفت فصل دوم و سوم «شهرزاد» را تماشا نکرده است.
هومن برق‌نورد
یکی دیگر از بازیگران این مجموعه که به تازگی به نقش خود در این سریال انتقاد کرده، هومن برق‌نورد است. او در مسابقه «شام ایرانی» گفت که وقتی فیلم نامه سریال «شهرزاد» را خوانده، نمی‌دانسته قرار است کدام نقش را ایفا کند و اتفاقا «سرهنگ تیموری» تنها کاراکتری بوده که هنگام خواندن فیلم نامه با آن ارتباط برقرار نکرده است! برق‌نورد با اشاره به همکاری‌های قبلی خود با حسن فتحی توضیح داد وقتی متوجه شده قرار است نقش «سرهنگ تیموری» را بازی کند، تعجب کرده و این نقش را دوست نداشته است. او در ادامه گفت پس از بازی در سکانس اول سریال که تنها در آن دیالوگ‌هایش را گفته بود، این موضوع خیلی اذیتش می‌کرده و با خود فکر کرده با نقشی که دوست ندارد چه کند. برق‌نورد توضیح داد چون به عنوان بازیگر این سریال معرفی شده بود، تصمیم می‌گیرد برای بازی در نقشی که دوست ندارد تلاش و فکر کند. او پیشتر نیز درباره این موضوع صحبت کرده بود و به تازگی بار دیگر در «شام ایرانی» نظر منفی‌اش را  درباره نقش خود در «شهرزاد» مطرح کرده است.
مصطفی زمانی
مصطفی زمانی در آخرین مصاحبه خود، در برنامه «کافه آپارات» نظر منفی‌اش را  درباره شخصیت «فرهاد» در سریال «شهرزاد» اعلام کرد و گفت مدت‌ها بازی کردن در نقش شخصیتی که همیشه مثبت است و عکس‌العملی ندارد، او را اذیت کرده و بازی در این سریال باعث شده بود دچار یأس بازیگری شود. مصطفی زمانی در واکنش به نظر فریدون جیرانی درباره کیفیت فصل اول و نقش او در این فصل، توضیح داد که ابتدا نقش را دوست داشته، اما ادامه یافتن آن باعث شد شخص او دچار نوعی خاموشی شود و از بازی در این نقش حس خوبی نداشته باشد.
علی نصیریان
علی نصیریان یکی از محبوب‌ترین بازیگران «شهرزاد» است که بازی فوق‌العاده‌ای در آن داشت. این بازیگر پیش کسوت سال ۹۶ در گفت‌وگویی ضمن اشاره به موفقیت سریال، از غیبت شخصیت «بزرگ آقا» به عنوان نقطه ضعف یاد کرده و گفته است: «کنشگر اصلی قسمت اول که در داخل خانواده و بیرون جامعه تاثیرگذار بود و به نوعی همه را تفتیش  می کرد و دستور می‌داد، در فصل دوم نیست. این شخصیت برپاکننده بسیاری از آتش‌های داستان در فصل یک بود و حالا که حضور ندارد خلأ  وجودی‌اش مشخص شده و از لحاظ کنشی تعادل داستان به هم خورده است.» او همچنین گفته بود که شخصیت‌های جدید نیز نتوانستند جایگزینی برای این کاراکتر باشند.
ابوالفضل پورعرب
ابوالفضل پورعرب یکی دیگر از منتقدان سریال «شهرزاد» است که برخلاف شهاب حسینی، پس از نارضایتی از قصه، تصمیم گرفت از ادامه بازی در سریال کناره‌گیری کند. او سال ۹۶ در برنامه «دورهمی» درباره این مجموعه گفت، با حسن فتحی بر سر قصه اختلاف سلیقه داشته و چون تغییرات داستان را دوست نداشته، بنابراین تصمیم گرفته است  که از این پروژه جدا شود. کاراکتر «حشمت» که جزو شخصیت‌های مهم سریال بود، در فصل اول با مرگ پایان یافت و از سریال حذف شد.