بازگشت «جک نیکلسون» به سینما
بازگشت «جک نیکلسون» به سینما

«جک نیکلسون» با حضور در نسخه هالیوودی فیلم آلمانی «تونی اردمن»، پس از چند سال بازنشستگی به سینما بازمی‌گردد.

«جک نیکلسون» با حضور در نسخه هالیوودی فیلم آلمانی «تونی اردمن»، پس از چند سال بازنشستگی به سینما بازمی‌گردد.

به گزارش هفت هنر به نقل از گاردین، «جک نیکسلون» که از پرافتخارترین بازیگران سینماست، قصد دارد پس از چندین سال در نسخه هالیوودی فیلم «تونی اردمن» بازی کند تا اولین نقش اصلی خود را پس از نزدیک به یک دهه در هالیوود تجربه کند.

«نیکلسون» قرار است در بازسازی فیلم نامزد اسکار «تونی اردمن» در نقش پدری بازی کند که در تلاش است به دخترش درس زندگی بدهد.

آخرین‌بار «نیکلسون» در سال ۲۰۱۰ در فیلم «چطور میدانی» ساخته «جیمز ال بروکس» بازی کرده بود و در سال ۲۰۱۳ نیز نیز به سبب مشکلاتی که ظاهرا در حفظ کردن دیالوگ‌ها داشت، به صورت رسمی از دنیای سینما اعلام بازنشستگی کرده بود.

خبر ساخت نسخه هالیوودی فیلم «تونی اردمن» در حالی منتشر شده است که «مارن اده»، کارگردان این فیلم آلمانی پیش از این در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود علاقه‌ای به ساخته شدن و بازسازی هالیوودی فیلم ندارد، چرا که نگران است فاصله بسیار زیادی با فیلم اصلی داشته باشد، اما حالا قرار است به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در این پروژه هالیوودی مشارکت کند که این موضوع به احتمال فراوان متاثر از حضور «جک نیکلسون» در این فیلم است.

«جک نیکلسون» با دو جایزه اسکار در نقش اول و یک جایزه اسکار در نقش مکمل از معدود بازیگران تاریخ سینما با سه جایزه اسکار بازیگری است. وی که بیشتر به خلق شخصیت‌های عصبی‌مزاج و بعضا شرور شهرت دارد، تاکنون موفق به کسب بیش از ۱۰۰ جایزه سینمایی شده و در رویدادهای سینمایی ۷۲ بار نیز نامزد دریافت جایزه شده است.

وی اولین جایزه اسکار خود را در سال ۱۹۷۶ برای بازی در فیلم «دیوانه از قفس پرید» ساخته «میلوش فورمن» کسب کرد که با نام «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» نیز شناخته می‌شود. نیکلسون هشت سال بعد با فیلم «شرایط مهروزی» اسکار بهترین بازیگری نقش مکمل را نیز بدست آورد.

«نیکلسون» که به سختی و با وسواس فراوان نقش قبول می‌کند، سومین جایزه اسکار خود در سال ۱۹۹۸ و برای فیلم «بهترین شکل ممکن» به کارنامه سینمایی خود اضافه کرد. نیکلسون در طول دوران فعالیت سینمایی خود تاکنون هشت بار نیز نامزد کسب جایزه اسکار شده است که آخرین‌ آنها به سال ۲۰۰۲ و فیلم «درباره اشمیت» بازمی‌گردد.

این بازیگر ۸۰ ساله شش جایزه و هفت نامزدی در جوایز سینمایی گلدن گلوب به نام خود ثبت کرده است. «درباره اشمیت» (۲۰۰۳)، «بهترین شرایط ممکن» (۱۹۹۸)، «شرافت پریتزی» (۱۹۸۶)، «شرایط مهرورزی» (۱۹۸۴)، «دیوانه از قفس پرید» (۱۹۷۶) و «محله چینی‌ها» فیلم‌هایی هستند که جایزه بهترین بازیگر جوایز گلدن گلوب را برای «نیکلسون» به ارمغان آوردند.

آکادمی هنرهای تلویزیونی و سینمایی انگلیس (بافتا) نیز سه بار برای فیلم‌های «سرخ‌ها»، «دیوانه از قفس پرید» و «محله چینی‌ها» نیکلسون را شایسته دریافت بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی معرفی کرد.

نیکلسون خارج از مرزهای آمریکا نیز افتخارات فراوانی کسب کرده است که مهمترین آن جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد جشنواره کن برای فیلم «آخرین جزئیات» در سال ۱۹۷۴ است.

فیلم «تونی اردمن» ساخته «مارن اده»که قرار است نسخه هالیوودی آن ساخته شود، اولین نمایش جهانی خود را سال گذشته در جشنواره کن تجربه کرد و امسال یکی از پنج نامزد نهایی شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی اسکار و یکی از رقبای فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی است.