فیلم «سیانور» ساخته بهروز شعیبی برای اولین بار در استان «کبک» کانادا و شهر مونترال به نمایش گذاشته شد.

فیلم «سیانور» ساخته بهروز شعیبی برای اولین بار در استان «کبک» کانادا و شهر مونترال به نمایش گذاشته شد.

به گزارش هفت هنر، فیلم «سیانور» دومین ساخته‌ی بهروز شعیبی روز یکشنبه ١٩ دی‌ماه ( ۸ ژانویه ۲۰۱۷) ساعت ۱۹ در سالن سینمایی Dollar Cinema در مونترال کانادا برای مخاطبان به روی پرده رفت.

 «سیانور» ساخته بهروز شعیبی و نوشته مسعود احمدیان، در بخش‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی صحنه و لباس جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نامزد دریافت جایزه شده است. همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلم جشنواره جایزه ققنوس را دریافت کرده است.

در خلاصه داستان «سیانور» آمده است: «پایان یک سکوت طولانی! امیر و هما پس از مدتی یکدیگر را می‌یابند؛ در حالی که یک انتخاب بیشتر ندارند، سیانور یا زندگی! و آنها زندگی را انتخاب می‌کنند».

این فیلم که مضمونی سیاسی هم دارد به مقطعی از زندگی مجید شریف‌واقفی و مرتضی صمدیه‌لباف –دو تن از اعضای اصلی سازمان مجاهدین خلق در مقطع پیش از انقلاب- و  کشمکش‌های سیاسی و عقیدتی آنان می‌پردازد.

در این فیلم مهدی هاشمی، هانیه توسلی، حامد کمیلی، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، بهنوش طباطبایی، رضا مولایی، فرزین صابونی، فریدون محرابی، سارا توکلی، وحید حبیبیان، وحید رونقی و آتیلا پسیانی به ایفای نقش می‌پردازند.

اکران فیلم «سیانور» در شهر مونترال با همکاری و همت رسانه‌ «هدهد» کانادا انجام شده است که رسانه‌ای مستقل و غیرانتفاعی در کانادا و عضو رسمی سازمان ژورنالیستهای حرفهای استان کبک می‌باشد و علاوه بر فعالیت‌های حرفه‌ای رسانه‌ای در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری برای معرفی جامعه ایرانی و فارسی زبان در کانادا نیز فعال است.