این دیالوگ از فیلم «کمال الملک» علی حاتمی سانسور شد
این دیالوگ از فیلم «کمال الملک» علی حاتمی سانسور شد

مشایخی با مرور خاطرات همکاری با علی حاتمی در فیلم «کمال الملک» پرداخت. به گزارش هفت هنر، جمشید مشایخی در گفت‌وگو با هفت صبح، ضمن مرور آشنایی‌اش با علی حاتمی درباره سانسور دیالوگ فیلم «کمال الملک» گفت: متاسفانه نصف جمله « دامن هنر در این مملکت همیشه آلوده است، از حافظ تا من» سانسور شد. […]

مشایخی با مرور خاطرات همکاری با علی حاتمی در فیلم «کمال الملک» پرداخت.

به گزارش هفت هنر، جمشید مشایخی در گفت‌وگو با هفت صبح، ضمن مرور آشنایی‌اش با علی حاتمی درباره سانسور دیالوگ فیلم «کمال الملک» گفت: متاسفانه نصف جمله « دامن هنر در این مملکت همیشه آلوده است، از حافظ تا من» سانسور شد. اصل جمله این بود:« دامن هنر در این مملکت همیشه آلوده است، از حافظ تا من، از من تا کی، خدا می‌داند!» و این بخش آخر متاسفانه حذف شده است و من هم خیلی عصبانی شدم از این ماجرا.

این بازیگر پیشکسوت در ادامه افزود: چند وقت پیش از من خواستند برای نوجوان‌ها و جوان‌ها در رابطه با قلیان نکشیدن صحبت کنم ولی نپذیرفتم. به این منظور تلقی شد که مشایخی برای حرف زدن پول می‌گیرد. دفعه دوم که سراغم آمدند گفتم چون خودم سیگاری هستم این کار را رد کردم اما این بار ضبط کنید. حالا وقتی یک نفر عیبی دارد و اگر در فیلمی آن عیب گفته شود با خود فکر می‌کند که شاید به او اشاره شده. اگر شما مشکلی نداری چه اشکالی دارد که این جمله گفته شود پس خود شما این عیب را داری که حذفش می‌کنی.