اولین روز جشنواره تئاتر فجر این نمایش‌ها را ببینید
اولین روز جشنواره تئاتر فجر این نمایش‌ها را ببینید

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در نخستین روز برگزاری خود میزبان ۱۰ نمایش در بخش صحنه‌ای، ۵ نمایش در بخش محیطی و ۱۲ نمایش در بخش «به علاوه فجر» است. به گزارش هفت هنر به نقل از روابط عمومی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در نخستین جشنواره تئاتر فجر که همزمان با روز جمعه اول […]

به گزارش هفت هنر به نقل از روابط عمومی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در نخستین جشنواره تئاتر فجر که همزمان با روز جمعه اول بهمن ماه است، نمایش «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو» نوشته و کار حسین کیانی در تالار اصلی تئاتر شهر به صحنه می‌رود. این نمایش یک اجرا در ساعت ۲۰  دارد.

«جی» عنوان نمایشی است نوشته کیوان میرمحمدی و کار محمد صادق نصیری که در تالار «چهارسو» تئاتر شهر اجرا می‌شود. این نمایش به‌عنوان کاری از شهر یزد، در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

تالار «سایه» در اولین روز جشنواره شاهد اجرای نمایش «همه دختران من» نوشته جواد روستایی و محمد قاسمی و کار جواد روستایی است. این نمایش که از ساوه در جشنواره حضور دارد، در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه می‌رود.

اما تالار «قشقایی» میزبان نمایش «بازگشت در چهارشنبه آخر سال» نوشته رئوف دشتی و کار رضا حسینی است. این نمایش که کاری از مشهد است، در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود.

«خاطرات هنرپیشه نقش دوم» نوشته بهرام بیضایی و کار افشین زمانی اثری است که در تماشاخانه سنگلج به صحنه می‌رود. این نمایش در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ اجرا می‌شود.

در تالار مولوی نمایش «دال» نوشته و کار مسلم خراسانی اجرا می‌شود. این نمایش نیز در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به صحنه می‌رود.

«فرشته مرگ» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی مسعود رایگان که در تالار حافظ اجرا دارد. این نمایش در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به صحنه می‌رود.

تالار دکتر ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر نمایش «حادثه در ویشی» نوشته آرتور میلر و کار منیژه محامدی اجرا می‌شود. این نمایش در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ به صحنه می‌رود.

«راهبان معبد وانگ» نوشته محمدرضا کوهستانی و کار احمد سلیمانی در تالار استاد سمندریان ایرانشهر به صحنه می‌رود. این نمایش نیز در دو نوبت ۱۷ و ۱۸:۳۰ اجرا دارد.

«یرمای درون» نوشته و کار ستاره تبریززاده نام نمایشی است که از اصفهان در جشنواره تئاتر فجر اجرا دارد. این نمایش در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه می‌رود.

در اولین روز جشنواره تئاتر فجر ۵ نمایش در بخش محیطی اجرا می‌شوند.

نمایش «مونگ بهیتی» نوشته محسن اردشیر و کار مشترک غنچه شکوهیان و محسن اردشیر از شهر آمل در محوطه باز تئاتر شهر اجرا می‌شود. این نمایش راس ساعت ۱۶:۳۰ اجرا دارد.

«روایت پیچیده یک کلنگ زنی ساده» نوشته و کار مهسا افتحی از تفرش دیگر نمایش محیطی است که روز جمعه اول بهمن ماه اجرا دارد. این نمایش نیز راس ساعت ۱۷ در فضای باز تئاتر شهر اجرا می‌شود.

«ارت» نوشته و کار علی محمد رادمنش دیگر نمایش محیطی است که ساعت ۱۸ در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

«کوچ» نام نمایشی است به نویسندگی و کارگردانی بهنام کاوه که از آبادان در جشنواره اجرا دارد. این نمایش ساعت ۱۶ در فضای باز خانه هنرمندان و ساعت ۱۸:۳۰ در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

«حق با کیه؟» نوشته و کار مجید امینی که از شاهرود در جشنواره شرکت کرده است. این نمایش ساعت ۱۶:۳۰ در فضای باز خانه هنرمندان اجرا می‌شود.

در کنار این آثار، سه نمایش دیگر نیز در مکان‌های دیگری اجرا دارند.

«وندینگ ماشین» نوشته مشترک حمید پاک نیا و آیدا حق نژاد و کار مهدی سفاری از یکم تا یازدهم بهمن ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در طبقه ششم سینما چارسو اجرا دارد. اجرای این نمایش برای هر نفر بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است.

همچنین نمایش «چهار دقیقه و بیست و سه ثانیه قبل از واقعه» نوشته و کار سید سعید موسوی راضی از تاریخ یکم تا سوم بهمن از ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۲:۳۰ در محوطه پارکینگ تالار وحدت اجرا دارد.

نمایش «پروانه» نوشته و کار حسین توازنی‌زاده از تاریخ یکم تا یازدهم بهمن دردو نوبت ۱۴:۳۰ و ۱۶ درخیابان ایتالیا اجرا دارد.

در بخش «به علاوه فجر» نیز نمایش‌های گوناگونی اجرا می‌شوند که اسامی آنها به شرح زیر است:
«کارنامه بندار بیدخش» نوشته بهرام بیضایی و کار آرش اشاداد ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه «ارغنون» اجرا می‌شود.
«پاییز نگفته بود» نوشته رضا گشتاسب و کار زیبا دریا سفر ساعت ۱۸ در تالار خسرو شکیبایی به صحنه می‌رود.
در تئاتر «باران» سه نمایش به صحنه می‌روند؛ نمایش «تنها راه ممکن» نوشته و کار محمد یعقوبی ساعت ۱۶ اجرا می‌شود. «قیطریه» نوشته و کار نازیار عمرانی ساعت ۱۸:۴۰به صحنه می‌رود. نمایش «آیس لند» نوشته نیکلاس بیلون و کار آیدا کیخایی ساعت ۲۰ ۳۰ به صحنه می‌رود.
در تماشاخانه «دا» نمایش «گنبدگاه» نوشته و کار هرش آرمند ساعت ۱۸ و ۲۰ اجرا دارد.

در تماشاخانه استاد مشایخی نیز نمایش‌های «پزشک نازنین» نوشته نیل سایمون و کار حسین رحیمی ساعت ۱۸ و «گاوی که می‌خواست…» نوشته ایمان تاج سلیمان و کار میرزایی و تاج سلیمان با هنرمندی توان‌خواهان جسمی و حرکتی ساعت ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

«بیست نمایش کوتاه درباره سلفی» نوشته و کار محمد رحمانیان در دو نوبت ۱۴ و ۱۷ در سالن آفتاب اجرا می‌شود.

«یک اتفاق ساده» نوشته امید طالع‌پور و کار سجاد دیر مینا در دو نوبت ۱۶ و ۱۸ در تماشاخانه همای سعادت اجرا می‌شود.

تماشاخانه «فانوس» نیز میزبان نمایش «تله موش» نوشته سیاوش حیدری و کار بهنود بهلولی است که ساعت ۲۰ به صحنه می‌رود.

و سرانجام اینکه نمایش «شازده کوچولو» نوشته آنتوان دو سنت آگزوپری و کار مهرداد خامنه‌ای ساعت ۱۹ در خانه موزه استاد انتظامی اجرا می‌شود.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن برگزار می‌شود.