انجمن چپ دستان چیست و از چه سالی آغاز به کار کرد؟

01:086۲

انجمن چپ دست‌های ایران به همت موسسه فرهنگی هنری ترنم اندیشه روشن با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز جهانی چپ دست ها در سال ۹۴ آغاز به کار کرد.

به گزارش هفت هنر، فرزانه معصومیان دبیر انجمن چپ دستان ایران، درباره راه اندازی این انجمن گفت: هدف از راه اندازی این مجموعه غیرانتفاعی ، شناسایی و پرورش استعدادهای افراد چپ دست در جامعه ایران است که به دلایل مختلف مغفول مانده و نیازمند توجه بیشتر است.

وی تاکید کرد: این مجموعه تلاش خواهد کرد از هم افزایی توان و استعداد افراد مختلف (حتی راست دست ها) برای تغییر تلقی جامعه درباره افراد چپ دست استفاده کند. چپ دست ها به اعتراف افراد جامعه و طبق تحقیقات علمی ، به طور ذاتی دارای ویژگی های خاص و عمدتا دارای متوسط هوشی بالاتر نسبت به عموم جامعه هستند . اما مجبورند از وسایلی که برای راست دست ها طراحی شده استفاده کننند. کارت خوان ها، صفحه کلید رایانه ها، صندلی های آزمون ، دنده خودروها ، حتی قیچی و دربازکن ها فقط برای راست دست ها طراحی شده اند.

به گفته دبیر انجمن چپ دست های ایران ، فعالیت های این مجموعه یک مبارزه اجتماعی نیست و تنها تلاشی است برای اینکه به مدیران و قانون گذاران بگوییم چپ دست ها که ۱۰ درصد افراد جامعه را تشکیل میدهند باید مورد توجه خاص باشند. همچنین چپ دست ها آماده اند با آموزش ، مشاوره و محتواهای خاص سهم بیشتری در پیشرفت کشور عزیزمان داشته باشند.

همچنین در میان بازیگران سینما لاله اسکندری، حمید جبلی، زیبا بروفه، بهنوش بختیاری، حامد کمیلی، مرجان محتشم، و هانیه توسلیو در میان ورزشکاران و بخصوص فوتبالیست ها کریم باقری، علیرضا نیکبخت واحدی، مهرزاد معدنچی، میثم منیعی، محسن خلیلی چپ دست هستند.

پایگاه اینترنتی http://www.chapdastam.ir مربوط به انجمن چپ دستان است و علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر را از این پایگاه کسب کنند.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=4695

2 Comments

  1. ولی اله مرادی نصرآباد

    باسلام و احترام با تشکر از شما عزیزان که این انجمن راراه اندازی کردیدتا این عزیزان را شناسایی و به دیگران معرفی می کنید امیدوارم در تمام مراحل زندگیتان پیروز و موفق باشید.التماس دعا

     
  1. منیر

    سپاسگزارم ازددستندرکاران این مرکز من وهمسرم چپ دست هستیم ولی من. بخاطر چپ دست بودن خیلی مصایب کشیدم توی مدرسه برای یادگیری خیاطی. استاد سوزن مییییکرد توی دستم یا کلاس اول استاد با زور خطکش قلم را میداد دست راستم نتیجه چپ دستم ولی خیلی کارهایم را با دست راست انجام میدهم ممنون به این. گروه. پرداخته شد به امید حمایت بیشتر از هرلحاظ. سپاس

     

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*