انجمن نویسندگان سینمایی آمریکا ضمن انتقاد شدید از قانون جدید وضع شده از سوی «ترامپ» از اصغر فرهادی حمایت کرد.

انجمن نویسندگان سینمایی آمریکا ضمن انتقاد شدید از قانون جدید وضع شده از سوی «ترامپ» از اصغر فرهادی حمایت کرد.

به گزارش هفت هنر به نقل از ورایتی، انجمن نویسندگان سینمایی آمریکا (WGA) در بیانیه‌ای از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید این کشور برای ممانعت از ورود پناهندگان و اتباع ۷ کشور مسلمان به شدت انتقاد کرد.

در این بیانیه که از سوی «هاوارد رادمن» و «مایکل وینشیپ» رئیس بخش غرب و شرق انجمن نویسندگان آمریکا منتشر شده آمده است: از شنیدن این خبر که اصغر فرهادی که با فیلمش «فروشنده» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن را کسب کرده و یکی از نامزدهای اسکار خارجی است نمی‌تواند در مراسم اسکار شرکت کند، بسیار ناراحت شدیم. صنعت سرگرمی از روز اول با تخیلات مهاجران ساخته شده است. ما همواره از افرادی از سایر ملل با اعتقادات متفاوت که خواهان به اشتراک گذاری خلاقیتشان با مردم آمریکا هستند استقبال کرده‌ایم، از آنها متشکریم، در کنار آنها خواهیم ایستاد و برای آنها می‌جنگیم”

در ادامه این بیانیه آمده است: “این که بخواهیم از ورود کسی به کشورمان بر اساس جایی که به دنیا آمده و یا مذهبی که دارد ممانعت کنیم هم بر خلاف قانون اساسی است و هم بسیار اشتباه است. انجمن نویسندگان امریکا قانون “غیرآمریکایی” وضع شده از سوی «دونالد ترامپ» را عمیقا محکوم می‌کند و تصمیم دادگاه فدرال مبنی بر جلوگیری از فرستادن افراد به کشورهایشان از فرودگاه‌های آمریکا را تحسین می‌کند. حقوق بشر از جمله آزادی بیان و مذهب یک اساس برای همه آمریکایی‌ها وکسانی است که برای ساختن زندگی بهتر به اینجا می‌آیند.”

«دونالد ترامپ» روز جمعه یک دستور اجرایی امضاء کرد که بر اساس آن سفر اتباع ۷ کشور اسلامی از جمله ایران به مدت ۹۰ روز به آمریکا به حالت تعلیق درآمده است و ورود پناهندگان نیز به این کشور حداقل برای مدت ۱۲۰ روز متوقف خواهد شد.

فرهادی روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد حتی اگر برای سفرش به آمریکا استثنایی قائل شوند در اعتراض به این قانون جدید در کنار دیگر اهالی سینما در مراسم اسکار شرکت نمی‌کند.