امین تارخ خطاب به مهران مدیری در «دورهمی»: دوست داشتم در سن شما بودم!
امین تارخ خطاب به مهران مدیری در «دورهمی»: دوست داشتم در سن شما بودم!

امین تارخ، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در برنامه «دورهمی» حضور پیدا کرد و از تجربیات دوران بازیگری و تدریس این رشته گفت. به گزارش هفت هنر، برنامه «دورهمی»، شامگاه سه‌شنبه ۳۰ شهریور میزبان امین تارخ، بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون بود. امین‌تارخ که اهل شیراز است درباره دلیل آمدنش به تهران گفت: «۱۹ […]

امین تارخ، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در برنامه «دورهمی» حضور پیدا کرد و از تجربیات دوران بازیگری و تدریس این رشته گفت.

به گزارش هفت هنر، برنامه «دورهمی»، شامگاه سه‌شنبه ۳۰ شهریور میزبان امین تارخ، بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون بود.

امین‌تارخ که اهل شیراز است درباره دلیل آمدنش به تهران گفت: «۱۹ ساله بودم که با ۲۰۰ تک تومانی به تهران آمدم؛ مانند همه جوانان هم دوره‌ام عاشق بازیگری و از ۱۳ سالگی کار تئاتر را شروع کرده بودم. هر چه گذشت دیدم علاقه‌ام بسیار زیاد است و باید دنبالش بروم، پس تئاتر را برای یک سال کنار گذاشتم و درس خواندم تا در دانشکده هنرهای زیبا قبول شدم و تا مقطع فوق‌لیسانس در رشته هنرهای نمایشی تحصیل کردم.»

تارخ از زیبایی و بور بودنش در موقع تولدش گفت: «بله ظاهرا موقع تولد بلوند بودم و بعدا این شکلی شدم. یادم هست یکی بهم می‌گفت اولین بار که دیدمت شبیه آلن دلون بودی حالا شدی داستایوسکی.»

این هنرمند ۶۳ ساله درباره بحران میانسالی خود گفت: «همه دچار این بحران هستند و قابل انکار نیست، در این زمان فرصت بازگشت به گذشته و ارزیابی کردن انتخاب‌ها وجود دارد و یک سوال بی‌جواب بین دو معمای تولد و مرگ است که هرگز برایش جواب پیدا نمی‌کنی.»

بازیگر سریال «بوعلی‌سینا» درباره مافیای بازیگری گفت: «سوال سختی است که جواب سختی هم دارد. در همه کارها مافیا وجود دارد و قابل انکار نیست.»

امین تارخ درباره کلاس بازیگری‌اش و شاگردانی که تربیت کرده است، توضیح داد: «۲۲ سال است که من این کلاس را برگزار می‌کنم و بازیگرانی چون حبیب رضایی، ترانه علیدوستی، پوریا پورسرخ، مهتاب کرامتی و … از این کلاس‌ها موفق بیرون آمده‌اند و من افتخار می‌کنم که هفت جایزه مهم بازیگری را شاگردانم به دست آورده‌اند.»

بازیگر فیلم «مادر» درباره احساسی بودنش گفت: «هر هنرمندی احساسی است، اما دارای منطق است.»

در ادامه، این مدرس بازیگری، دلیل کم‌کاری‌اش را بی‌کیفیتی سناریو و قصه دانست و گفت: «در خارج برای پیشکسوتان سناریو می‌نویسند تا دچار بحران میانسالی نشوند. اما اینجا از این خبرا نیست.»

این بازیگر پیشکسوت پس از آن‌ به شوخی به مدیری گفت: «دوست داشتم در سن شما بودم.»

امین تارخ در پایان گفت: «خوشحالم که تجربیات خوبی داشتم و احساس بدبختی نکرده‌ام و خوشبختی هم که نسبی است و به شرایط بستگی دارد.»