اعلام برندگان جشنواره فیلم کارلووی‌‌واری
اعلام برندگان جشنواره فیلم کارلووی‌‌واری

گوی بلورین بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی‌‌واری در کشور جمهوری چک به فیلمی از سینمای مجارستان رسید.

گوی بلورین بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی‌‌واری در کشور جمهوری چک به فیلمی از سینمای مجارستان رسید.

به گزارش هفت هنر، فیلم «این زمان زندگی من نیست» به کارگردانی «سابولچ هایدو» از مجارستان در مراسم اختتامیه پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کارلووی‌واری، جایزه گوی بلورین بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به همراه جایزه نقدی ۲۵ هزار دلاری از آن خود کرد.

«سابولچ هایدو» کارگردان این فیلم علاوه بر جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره را نیز برای بازی در این فیلم خانوادگی از آن خود کرد، فیلمی که او در کشورش و با بازیگری اعضای خانواده و دوستان خود ساخته است.

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره کارلووی‌‌واری نیز به فیلم رومانتیک و غیرمعمول «جانورشناسی» ساخته «ایوان توردوفسکی» از روسیه اعطاء شد و «دامیان کوزول» سینماگر اهل اسلوونی نیز برای ساخت فیلم «زندگی در شب» جایزه بهترین کارگردانی این رویداد سینمایی را به خانه برد.

هیأت داوران جشنواره فیلم کارولووی‌‌واری جایزه بهترین بازیگری جشنواره به «سوزانا مائورری» برای بازی در فیلم «معلم» محصول سینمای کشور میزبان دادند و از «ژان نمچ» برای ساخت فیلم «گرگی از خیابان وینیارد رویال» به صورت ویژه تقدیر به عمل آوردند.

اما در بخش «شرقِ غرب» جشنواره جایزه بهترین فیلم به «خانه دیگران» ساخته اول «روسودان گلوریدز» از گرجستان رسید و جایزه ویژه هیئت داوران نیز به «روزهای گیج‌کننده» به کارگردانی «ترین رومت» از کشور استونی اعطاء شد.

در سایر بخش‌های پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کارلووی‌واری، جایزه بهترین مستند آمریکایی به «عشق حقیقی» از «آلما هارل» رسید و فیلم آمریکایی «کاپیتان فنتستیک» نیز بهترین فیلم جشنواره از نگاه تماشگران نام گرفت.

پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ی فیلم کارلووی واری از ۱۱ تا ۱۹ تیرماه (یکم تا نهم جولای ۲۰۱۶) در شهر کارلووی واری کشور جمهوری چک برگزار شد.