اعتراض شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما به حوزه هنری/ هر فیلمی که مراحل قانونی را در تولید و نمایش طی می‌کند، متعلق به بخش عمومی و تبعاً مردم ایران است
اعتراض شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما به حوزه هنری/ هر فیلمی که مراحل قانونی را در تولید و نمایش طی می‌کند، متعلق به بخش عمومی و تبعاً مردم ایران است

شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران درباره نمایش داده نشدن فیلم ˝لانتوری˝ در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری بیانیه‌ای منتشر کرد.

شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران درباره نمایش داده نشدن فیلم «لانتوری» در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش هفت هنر،  در بخشی از متن این بیانیه خطاب به «مردم دلیر و فهیم ایران» با اشاره به عدم نمایش فیلم «لانتوری» در سینماهای حوزه هنری آمده است: از مصادیق مصادره‌ سلیقه‌ای و گروهی، تحریم فیلم‌های اجتماعی سینمای شریف ایران است که اغلب تحسین جهانی را بر انگیخته است. سوال بزرگ افکار عمومی از معدود مدیران حوزه‌ هنری پس از قریب به سی و هشت سال از انقلاب اسلامی این است که اگر سالن‌های آن نهاد انقلابی جایی برای فیلم‌های ارزشمندی چون «لانتوری» ندارد، پس اصولا حوزه‌ی هنری برای چه به فعالیت ادامه می‌دهد؟ آیا بهتر نیست که مدیران آن حوزه مروری دوباره بر دلایل تاسیس آن نهاد محترم کنند؟

این بیانیه در بخش دیگری می‌افزاید: از نظر شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، هر فیلمی که مراحل قانونی را در تولید و نمایش طی می‌کند، استحقاق نمایش را در تمامی سالن‌های سینمایی خصوصاً آنها که به نحوی متعلق به بخش عمومی و تبعاً مردم ایران است، دارد.

به گزارش ایسنا، «لانتوری» که از دو هفته‌ گذشته اکرانش آغاز شده است تاکنون در سینماهای تحت مالکیت حوزه هنری به نمایش درنیامده است، این در حالی است که مدیران حوزه هنری هنوز رسما درباره‌ی تحریم صحبتی را مطرح نکردند و دلایل عدم اکران را ترافیک و حجم فیلم‌های به نمایش درآمده می‌دانند. البته برخی فیلم‌هایی که به تازگی و بعد از اکران “لانتوری” نمایش خود را آغاز کرده‌اند، در سینماهای حوزه هنری هم به نمایش درآمده‌اند.