کمال تبریزی که این روزها درگیر حاشیه‌های حضور در برنامه «میزانسن» و نقد فیلم «مارموز» در این برنامه بوده است، با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، اظهارات قبلی‌اش درباره تلویزیون را اصلاح کرد.

کمال تبریزی که این روزها درگیر حاشیه‌های حضور در برنامه «میزانسن» و نقد فیلم «مارموز» در این برنامه بوده است، با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، اظهارات قبلی‌اش درباره تلویزیون را اصلاح کرد.

به گزارش تیتر هنر، این کارگردان که چند روز قبل، پس از حضور در برنامه میزانسن، مطلبی را در انتقاد به صداوسیما و این برنامه سینمایی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام منتشر کرده بود، بار دیگر مطلبی را منتشر کرد و با اشاره به اینکه در حال حاضر مشغول ساخت سریال تلویزیونی است، چنین نوشت:

«این روزها مشغول یک سریال تلویزیونی هستم با فیلمنامه‌ای استثنایی از یک جوان با استعداد به نام حامد افضلی و کنترل نگارش فوق العاده محمدرضا هنرمند عزیز که خیلی از جزئیات را به قاعده درآورده است! هنگام فیلمبرداری به کشمکش این روزها با برنامه مخرب «میزانسن» فکر می‌کردم و اینکه برخی معتقد بودند کمال تبریزی که با تلویزیون کار می‌کند، حق اعتراض ندارد! واقعیت این است که آنها حق دارند من مثل خیلی‌های دیگر در سینما، کارهای ابتداعی و سکوی پرش‌ام از تلویزیون بوده است.

من متعلق به تلویزیون و تلویزیون متعلق به من است. متعلق به همه‌ی مردم است. حرف من در مورد باصطلاح حق‌التحریر آقای دانش که از تلویزیون می‌گیرند یا میلی بودن آن، قضاوت درستی نبود! تلویزیون رسانه‌ی ملی است و متعلق به همه‌ی ایرانیان شریف است.»

به گزارش ایسنا، برنامه «میزانسن» شبکه شما جمعه (۲۸ دی ماه) به نقد فیلم مارموز با حضور نیما حسنی‌نسب و مهرزاد دانش پرداخت و البته از خود کارگردان هم برای شرکت در بخشی از برنامه دعوت شده بود. فردای پخش این قسمت از میزانسن، کمال تبریزی که به نظر می‌رسید از محتوای نقدها دل خوشی ندارد، در واکنش به این برنامه، یادداشتی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که حاشیه‌هایی با خود به همراه داشت. در پی انتشار این مطلب نیما حسنی نسب (منتقد میزانس) و سپس روابط عمومی این برنامه به اظهارات کمال تبریزی پاسخ دادند.

اما سریال «الف ویژه» که به نظر می‌رسد منظور کمال تبریزی در مطلب منتشر شده امروز بوده است، به نویسندگی حامد افضلی، در قالب ۲۶ قسمت قرار است رمضان ۹۸ از شبکه یک سیما پخش شود. کارگردانی این سریال پیش از این بر عهده «محمدرضا هنرمند» بود و به «کمال تبریزی» سپرده شده است.

لوکیشن اصلی، قصری مربوط به زمان امیرنصر سامانی در قرن ۴ هجری است که در باغی حوالی کرج ساخته شده است و تمامی لوکیشن‌ها در تهران و اطراف تهران هستند. «الف ویژه» سه بازیگر اصلی دارد که هر سه مرد هستند. این سریال زائیده تخیل نویسنده است و در زمان حال اتفاق می‌افتد، ‌اما سوژه بک گراندی در تاریخ دارد که مخاطب را با فلش بکی به گذری تاریخی می‌برد. ژانر سریال نیز کمدی است. همچنین بخشی از لوکیشن‌های این سریال در گرمدره ساخته شده است.