۲۹ / ۰۱ / ۱۴۰۰
Asia/Tehran 01:56

از مستند «خون‌صلح» رونمایی می‌شود

01:0094۰

فیلم مستند «خون‌صلح» به کارگردانی حمیدرضا مقصودی‌داغداری پس از طی مراحل ‌تولید در نخستین حضور جشنواره‌ای خود، به جشن تصویر سال رسید.

به گزارش تیتر هنر، مستند نیمه‌بلند «خون‌صلح» به کارگردانی حمیدرضا مقصودی و به تهیه‌کنندگی عطا پناهی،که مراحل ساخت و آماده‌سازی آن از سال ۹۷ تا بهمن‌ماه ۹۹ به طول انجامید، روایت‌گر زندگی حاج‌عباس عربی است که رنگ صلح را جایگزین خون و چوبه‌‌ی دار کرده است.

حاج‌عباس عربی در این مستند،که برای هدف والای بخشش و ترویج آن در جامعه به عنوان فرهنگی درست و انسانی تلاش می‌کند، از سختی‌های رضایت‌گرفتن برای محکومان به اعدام و زندگی شخصی خود سخن می‌گوید.

به گفته‌ی کارگردان اثر، در روند تولید این فیلم با صحنه‌هایی از زندگی انسان‌ها و خانواده‌هایی روبه‌رو هستیم که هر کدام به نحوی با موضوع بخشش و قتل درگیرند و طی پروسه‌ی تولید مستند در برخی صحنه‌ها،گاهاً خطرهای جانی از جانب خانواده‌های دو سوی پرونده، عوامل گروه تولید و فیلم‌برداری را تهدید می‌کرد.

گفتنی است از فیلم «خون‌صلح» جدیدترین محصول خانه مستند، در اولین حضور جشنواره‌ای خود روز سه‌شنبه ۱۹ اسفندماه، ساعت ۱۶ در هجدمین جشن تصویر سال رونمایی خواهد شد.

لینک کوتاه
https://titrhonar.ir /?p=23990

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*