از آخر هفته تلویزیون چه خبر؟
از آخر هفته تلویزیون چه خبر؟

شبکه های مختلف سیما در تعطیلات پایان هفته با فیلم های سینمایی مختلفی میهمان خانه ها هستند.

شبکه های مختلف سیما در تعطیلات پایان هفته با فیلم های سینمایی مختلفی میهمان خانه ها هستند.

به گزارش هفت هنر، فیلم سینمایی «دوباره زندگی» به کارگردانی الیویر ناکاچه و اریک تولدانو، پنجشنبه ۲۴ تیر ساعت ۲۲:۰۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، جمعه ۲۵ تیر ساعت ۱۶:۰۰ روی آنتن همین شبکه می رود.
مریم و رضا که عقب مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می کنند. آنها خیلی زود صاحب پسری می شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می کشد. او دوست دارد مادر و پدری با حرکات طبیعی داشته باشد بنابراین خانه را ترک کرده و به خانه معلمش پناه می برد. خانم معلم مدتی با اطلاع رضا و مریم از شاگردش مراقبت می کند و او را در خانه اش به عنوان فرزند می پذیرد اما ….
شهاب حسینی، نگار جواهریان، فرشته صدرعرفایی و سیامک احصایی در فیلم سینمایی «حوض نقاشی» هنرنمایی کرده اند.

**شبکه دو سیما
انیمیشن « اسکمپر پنگوئن» به کارگردانی کنادی سکولسکی و کنجی یوشیدا، پنجشنبه ساعت ۸ صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.
فیلم سینمایی « ما باغ وحش خریدیم» به کارگردانی کامرون کرو نیز پنجشنبه ساعت۲۳:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.
فیلم تلویزیونی «امیدها و نجواها» به کارگردانی ایرج کریمی، جمعه ساعت ۰۸:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان این فیلم زندگی سه خانواده مختلف از طبقات متفاوت اجتماعی اقتصادی و مشکلاتشان را بررسی می کند. ژاله کریمان دکتر زنان در بیمارستانی است که هما امینی به عنوان پرستار و لیلا آذری به عنوان نظافتچی در آنجا مشغول به کار هستند. ژاله و هما با هم دوست هستند و با لیلا ارتباط خوبی دارند. مشکل اصلی ژاله، نازایی است و مشکل هما، سرطان همسرش که در همان بیمارستانی که او کار می کند بستری است. لیلا نیز مشکلات اقتصادی زیادی دارد و شوهرش بهمن به دلیل داشتن طلبکار، نمی تواند زیاد از خانه بیرون برود و …
افشین کتابچی، روح الله کمانی، علیرضا محمدی، روناک یوسفی، مریم شیرازی و شیوا ابراهیمی در این فیلم بازی کرده اند.
فیلم سینمایی «یک زندگی تازه» به کارگردانی اونی لکامته، جمعه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش و فیلم سینمایی «میروش» به کارگردانی ماریوس هالست، همین روز ساعت ۲۳ پخش می شود.

***شبکه سه سیما
فیلم سینمایی «اسپاگتی در ۸ دقیقه» به کارگردانی رامبد جوان، پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود .
پدرام آرام وکیل پایه یک دادگستری حدود ۳۵ ساله با دختر ۶ ساله اش تکتا در یک برج ۲۱ طبقه زندگی می کنند، همسرش قصد مهاجرت از ایران را داشته ولی او حاضر به ترک ایران نبوده است و مجبور به طلاق شده اند که…
سارا خوئینی ها، آتیلا پسیانی و رامبد جوان در این فیلم بازی کرده اند.
فیلم سینمایی «قندون جهیزیه» به کارگردانی علی ملاقلی پور، جمعه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود. عطا و معصومه در خانه ای مستأجر بوده و موعد تخلیه منزل مسکونی شان فرار رسیده است؛ اما عطا می خواهد هر طور شده قرارداد را تمدید کند با آنکه توانایی مالی ندارد و …
اکبر عبدی، صابر ابر، نگار جواهریان و افسانه چهره آزاد در این فیلم ایفای نقش کرده اند.
فیلم سینمایی «گروه سارقین» به کارگردانی آرون نی و آدام نی، جمعه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
فیلم سینمایی «تسخیر کوهستان ببر» به کارگردانی هارک تسو، جمعه ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

**شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی «برف های کلیمانجارو» به کارگردانی روبرت گودیگویان، پنجشنبه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

**شبکه پنج سیما
فیلم سینمایی «سفر به شیراز» به کارگردانی کیومرث پور احمد، پنجشنبه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی مهدی باقر بیگی، پروین دخت یزدانیان و جهانبخش سلطانی آمده است: مجید پسر بچه نوجوان نامه دایی رضا را می خواند که از آنها خواسته برای سفر به شیراز بروند مادر بزرگش رضایت نمی دهد چون از دست زن دایی رضا ناراحت است. مجید بالاخره رضایت مادر بزرگ را می گیرد و راهی شیراز می شود و با کلی سوغاتی به خانه دایی رضا می رود ولی زن دایی اش به قهر می رود و ……
فیلم سینمایی «نهنگ آزاد۱» به کارگردانی سیمون وینسر، جمعه ساعت ۰۹:۰۰ از شبکه پنج و فیلم «مسافر پر درد سر» به کارگردانی برایان ترینچارد اسمیت، جمعه ساعت ۱۳:۳ از همین شبکه پخش می شود.

**شبکه کودک
انیمیشن سینمایی «مرغ دریایی و گربه» به کارگردانی انزو دالو، پنجشنبه ساعت ۲۲:۰۰ از شبکـه کودک و انیمیشن سینمایی «آلبرت دوست نامرئی من» به کارگردانی یورگو پاپاواسیلیو، جمعه ساعت ۲۲ از همین شبکه روی آنتن می رود.

**شبکه نمایش
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «بینوایان»، «ربوده شده»، «کشتن خبیث»، «سلطان تپه» و «کوسه غول آسا علیه کوسه فولادین» پنجشنبه ساعت ۱۱:۳۰،۱۵:۳۰، ۱۷:۱۵،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «سلطان تپه»، «تبعیض»، «زیر بام های شهر»، «هایابوسا» و «نردبان» نیز جمعه ساعت ۱۱:۳۰ ،۱۵:۳۰ ،۱۷:۱۵،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.