ارکستر ملی بر صحنه تالار وحدت
ارکستر ملی بر صحنه تالار وحدت

ارکستر ملی ایران شب گذشته در حالی در تالار وحدت به صحنه رفت که ستاد جشنواره مد و لباس فجر در حال ساخت دکور ششمین دوره این جشنواره بود.

ارکستر ملی ایران شب گذشته در حالی در تالار وحدت به صحنه رفت که ستاد جشنواره مد و لباس فجر در حال ساخت دکور ششمین دوره این جشنواره بود.

به گزارش هفت هنر، ارکستر ملی ایران که پیش از این در جشنواره موسیقی فجر و همچنین اختتامیه آن، اجراهای مشترکی را با علیرضا افتخاری – خواننده – داشت، بار دیگر به صحنه رفت و با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد.

فریدون شهبازیان – رهبر ارکستر ملی – در شروع، نوازندگانش را برای اجرای پرلود «گریز» رهبری کرد. سپس علیرضا افتخاری به صحنه آمد و قطعات «نیلوفرانه» و «بهشت یاد» را اجرا کرد.

او پس از این‌که خطاب به مخاطبان گفت، «دست‌بوس شما هستم و مثل یک مرید به خاک شما عزیزان می‌افتم» صحنه را ترک کرد تا شهبازیان قطعه دو قسمتی «پرهیز عاشقانه» را رهبری کند.

«در هوای تو»، «کوی بی‌نشان»، «شور عشق»، «رهایی»، «محرم راز»، «ساقی‌نامه» و «شورعاشقانه» از دیگر قطعاتی بود که با صدای افتخاری اجرا شد.

شهبازیان در بخش دوم و اجرای کنسرتینو برای سنتور و ارکستر که در چهار قسمت اجرا شد، بارها و بارها بین اجرا از تماشاگران با اشاره دست خواست که تشویق نکنند، تا اجرای قطعات تمام شود.

در پایان اجرا نیز فریدون شهبازیان اعلام کرد: متاسفانه حسین دهلوی – آهنگساز و نوازنده – در سالن حضور ندارد، اما برای قدردانی از او می‌خواهم که همسر و فرزندش روی صحنه بیایند.

او همچنین از عباس خوشدل، آهنگساز برخی از قطعاتی که در ارکستر ملی اجرا شد، خواست به صحنه بیاید.

گرچه تالار وحدت در حال آماده شدن برای برگزاری افتتاحیه جشنواره مد و لباس فجر بود و راه‌پله‌ها و سالن نظافت نشده بودند، اما ارکستر ملی ایران که شامگاه دوم اسفندماه در تالار وحدت به صحنه رفت، با استقبال خوب تماشاگران روبه‌رو شد.

در این اجرا، مهمانانی مانند محمدرضا عارف – نماینده مجلس -، حمیدرضا حنان – مدیرکل ارشاد استان لرستان – و علی مرادخانی – معاون هنری وزارت ارشاد – حضور داشتند.