ارکستر سمفونیک با نوازندگان کره‌ای می‌نوازند
ارکستر سمفونیک با نوازندگان کره‌ای می‌نوازند

مدیرعامل بنیاد رودکی گفت: روز «کره جنوبی» دهه اول مهرماه در ایران برگزار می‌شود و ارکستر سمفونیک تهران با نوازندگان کره‌ای می‌نوازند.

مدیرعامل بنیاد رودکی گفت: روز «کره جنوبی» دهه اول مهرماه در ایران برگزار می‌شود و ارکستر سمفونیک تهران با نوازندگان کره‌ای می‌نوازند.

به گزارش هفت هنر، علی‌اکبر صفی‌پور ادامه داد: برنامه‌ای خواهیم داشت تا هنرمندان ایرانی را به کشور کره جنوبی بفرستیم.

او با بیان این‌که ساختار بنیاد رودکی که برای انجام فعالیت‌های بین‌المللی طراحی شده است، گفت: از تیمی که در اختیار این مجموعه قرار دارد، انتظار می‌رود که بتواند هم فرهنگ و هنر ایرانی را در عالی‌ترین شکل ممکن در دنیا مطرح کند و هم آنچه را که در دنیا اتفاق می‌افتد در ایران برای مردم تدارک ببیند.

صفی‌پور اظهار کرد: امسال ما با ایتالیا همکاری خیلی خوبی داشتیم و این موضوع در سایه سفری اتفاق افتاد که رییس‌جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایتالیا داشتند و در مقابل، سفر مقامات ایتالیایی به ایران که فضای بسیار خوبی را ایجاد کردند، ما نیز تلاش و هماهنگ کردیم که در ایتالیا حضور پیدا کنیم.

او که در تالار وحدت در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اضافه کرد: به‌تدریج شاهد اعزام هنرمندان ایرانی به کشورهای خارجی و همچنین حضور هنرمندان کشورهای دیگر در ایران خواهیم بود.

مرادخانی: اولویت ما استفاده از اساتیدی مانند فخرالدینی است

معاون امور هنری وزارت ارشاد نیز درباره ادامه پیدا نکردن همکاری فرهاد فخرالدینی با ارکستر ملی، گفت: افرادی مانند فرهاد فخرالدینی، فریدون شهبازیان و شهرداد روحانی برای ما قابل احترام هستند و انتظار داریم آن‌ها همکاری کنند تا اتفاق خوب رخ دهد. همچنین با توجه تجربیات آقای فخرالدینی، در تلاش هستیم که وضعیت را سامان دهیم.

علی مرادخانی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که آیا برای برگشت آقای فخرالدینی به ارکستر ملی، با او مذاکره شده است؟ اظهار کرد: در این مسیر، با همه دوستان صحبت شده است و این موضوع به وضعیت ارکستر بستگی دارد. هر کسی می‌تواند انتخاب کند که چگونه به مسیر وارد شود. ممکن است شرایط کار به‌گونه‌ای پیش رود که برای برخی افراد امکان کار باشد یا نباشد.

او ادامه داد: اولویت برای ما این است که از حضور اساتیدی مانند آقای فخرالدینی که از دوستان ما هستند، در همه مقاطع استفاده شود. در حوزه هنر نیز ممکن است گاهی مباحثی پیش آید، ولی من با هیچ‌کدام از دوستان مشکلی ندارم و از حضورشان استقبال می‌کنم.

معاون هنری وزارت ارشاد که در جمع خبرنگاران در تالار وحدت سخن می‌گفت، افزود: حوزه هنر به مشارکت همه افراد مجرب نیاز دارد تا بیایند و علاقه‌مندانه همکاری کنند.

او همچنین درباره این‌که مدیر و دبیر سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر چه زمانی معرفی می‌شود؟ گفت: هفته آینده قرار است جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر تشکیل شود. به‌دلیل برخی سفرها و مشغولیت‌ها، فرصتی برای برگزاری جلسه ایجاد نشد؛ ولی در تلاشیم که جلسه‌ای تشکلیل دهیم تا تکلیف دبیر و مدیر جشنواره مشخص شود، اما به هر صورتی که هست، دبیرخانه کارش را انجام می‌دهد و سیاست‌های کلی مشخص است.