اجرای گروه «رستاک» در «خندوانه»
اجرای گروه «رستاک» در «خندوانه»

خندوانه شب گذشته میزبان گروه موسیقی رستاک بود.

خندوانه شب گذشته میزبان گروه موسیقی رستاک بود.

به گزارش هفت هنر، رامبد جوان کارگردان و مجری برنامه تلویزیونی خندوانه با اشاره به قومیت‌ها، لهجه، گویش‌ها و تنوع آداب و رسوم در اقوام مختلف ایرانی، میزبان گروه موسیقی «رستاک» شد.

گروه رستاک پس از ورود به استودیو و گپ و گفت اولیه با جوان، از شکل‌گیری گویش‌ها و لهجه‌های اقوام مختلف ایرانی گفتند و فرزاد مرادی خواننده گروه بیان کرد: سالها پیش با شکل گیری گروه، سعی کردیم مناطق ایران را از نظر جغرافیایی و فرهنگ تقسیم‌بندی کنیم تا با توجه به آن تمام موسیقی‌های اقوام را بخوانیم. تا به حال موسیقی همه مناطق و نواحی به اجرا درآمده، بجز منطقه ترکمن و موسیقی طالشی که چالش‌برانگیز است.

پس از آن سیامک سپهری سرپرست گروه به آلبوم تازه منتشر شده گروه با عنوان «میان خورشید‌های همیشه» اشاره کرد و بهزاد مرادی یکی دیگر از خوانندگان گروه رستاک از تلاش برای ادای صحیح لهجه‌ها و پایبندی به شعر، فرهنگ و موسیقی هر منطقه گفت.

در ادامه این گفتگو امید مصطفوی نوازنده تنبک به برگزیده شدن طراحی لباس گروه در جشنواره طراحی و مد لباس اشاره داشت و سپهری درباره شکل‌گیری و آغاز فعالیت این گروه موسیقی گفت: از سال ۱۳۷۶ به همراه دوستانم در دانشکده موسیقی دانشگاه تهران گروهی چهار نفره را تشکیل دادیم و به مرور زمان گروه رستاک به این شکل رشد کرد.

گفتنی است؛ شب گذشته گروه موسیقی رستاک دو قطعه موسیقی یکی از خطه جنوب و دیگری قطعه کردی آلبوم «میان خورشیدهای همیشه» را اجرا کردند و پس از ثبت لبخند ۲۵ ثانیه ای به گفتگو پایان دادند.