اجراهای تئاتر‌ شهر در شهریور
اجراهای تئاتر‌ شهر در شهریور

با پایان جشنواره تئاتر عروسکی تهران- مبارک، نمایش‌های تازه‌ای در تالارهای تئاتر شهر اجراهایشان را آغاز می‌کنند و نمایش کولا به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از ١٠ شهریور به تالار قشقایی می‌آید.نمایش کولا به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از ١٠ شهریور، ساعت ١٩ و ٢٠ در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود. نصیر ملکی‌جو […]

با پایان جشنواره تئاتر عروسکی تهران- مبارک، نمایش‌های تازه‌ای در تالارهای تئاتر شهر اجراهایشان را آغاز می‌کنند و نمایش کولا به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از ١٠ شهریور به تالار قشقایی می‌آید.نمایش کولا به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از ١٠ شهریور، ساعت ١٩ و ٢٠ در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود. نصیر ملکی‌جو از اجرای نمایش «کولا» خبر داد و گفت: نمایش «کولا» از ۱۰ تا ٢۶ شهریور در قالب پروژه مطالعات قشقایی در این تالار نمایشی به صحنه می‌رود، البته قرار است به‌جز اجرای این نمایش، برنامه‌های دیگری مثل برگزاری کارگاه نمایشی، چاپ کتاب و… داشته باشیم.کارگردان «مسخ» در همین زمینه عنوان کرد: در «کولا» مخاطب شاهد نقد مدرنیسم، جامعه مصرف‌گرا، علاقه به خوردن غذاهای کنسروی و جنون استفاده از محصولات تبلیغاتی که در همه افراد از جمله خودِ من شکل گرفته، است. در این سال‌ها آدم‌ها به صورت ناخودآگاه به سمت تبلیغات گرایش پیدا کرده‌‌اند و به‌نوعی برده جهان مدرن شده‌اند.«این اثر درباره پدر و پسرى در فضایی لامکان و لازمان در میان قفسه‌هایى پوشیده از کنسرو است که پدر دچار جنون خوردن کنسرو شده است».

سه خواهر و دیگران
درحالی‌که طبق زمان‌بندی ازپیش‌اعلام‌شده، قرار بر این بوده که نمایش «سه‌ خواهر و دیگران» به کارگردانی حمید امجد تا هفتم مهرماه در سالن اصلی تئاترشهر اجرا شود، اما این نمایش امروز روی صحنه نمی‌رود و تکلیف ادامه اجرای آن به‌زودی مشخص می‌شود. بااین‌حال در دیگر سالن‌های این مجموعه از چند روز آینده نمایش‌های جدید روی صحنه می‌روند.
اگر…
در سالن چهارسو، وحید رهبانی نمایش «اگر…» را که نوشته‌ای از نیک پین، نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی، است، از ١٢ شهریور روی صحنه می‌برد. این نمایش که در آن وحید رهبانی و سارا بهرامی بازی می‌کنند، داستان ملاقات یک زن و مرد را روایت می‌کند. «اگر…» که تا ٢۶ شهریور اجرا خواهد داشت، به‌جز روزهای ١٢ و ١٨ و ١٩ شهریور، هرروز دو اجرا دارد. اجرای اول این نمایش ساعت ١٨:٣٠ و نوبت دوم ساعت ٢٠:٣٠ خواهد بود.
صبح بخیر
در دیگر تالار این مجموعه؛ یعنی سایه هم قرار است سیروس همتی در روزهای آینده نمایشی را اجرا کند. «صبح بخیر» نام نمایش سیروس همتی است که کامبیز امینی، شهرام مسعودی، آذر سماواتی، علی برجی، آزیتا نوری‌وفا، بهار و نگار همتی در آن بازی می‌کنند. «صبح بخیر» از ١۴ شهریور تا هفتم مهر در سالن سایه اجرا می‌شود. این نمایش ۵٠ دقیقه‌ای ساعت ١٧ روی صحنه می‌رود و در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در دو نوبت اجرا می‌شود که نوبت دوم ساعت ١٩ خواهد بود. در این نمایش، قصه سربازی روایت می‌شود که مأموریت پیدا می‌کند تا در شب عملیات، صدای آوازی را که باعث آزار فرمانده می‌شود، خاموش کند. سرباز منبع صدا را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که منبع صدا، مرگ فرمانده است.
سپنج رنج و شکنج
همچنین در پلاتو اجرا، شهرام گیل‌آبادی، اثری از محمود استادمحمد را با نام «سپنج رنج و شکنج» اجرا می‌کند. این نمایش با بازی نوشین حسن‌زاده، رویا فلاح، نازنین مهیمنی، شمسی صادقی و فریدون محرابی روی صحنه می‌رود و در سه بخش به وضعیت جامعه در برخورد با زن می‌پردازد.