آهنگساز جدایی نادر از سیمین با سه فیلم در جشنواره فجر
آهنگساز جدایی نادر از سیمین با سه فیلم در جشنواره فجر

ستار اورکی امسال با آهنگسازی سه فیلم در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

ستار اورکی امسال با آهنگسازی سه فیلم در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

 به گزارش هفت هنر، ستار اورکی آهنگساز سینما که امسال سه فیلم «مادری»، «ویلایی‌ها» و «فصل نرگس» را در بخش اصلی جشنواره فیلم فجر دارد، در خصوص علت همکاری با این سه پروژه گفت: کلا به این معروف شدم که می توانم با موسیقی به شکل‌گیری بهتر فیلم‌های دراماتیک کمک کنم. تقریبا همه این آثار یک درام خوبی در آنها بود.

آهنگساز فیلم برنده جایزه اسکار «جدایی نادر از سیمین» در پاسخ به این سوال که آیا دلیل خاصی برای همکاری با کارگردان های فیلم اولی و دومی دارد، گفت: دلیل خاصی ندارد، با کارگردان هایی هم کار کردم که چندمین فیلمشان بود اما به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکردند.

آهنگساز «فروشنده» با اشاره به اینکه جوایز نمی تواند تعیین کننده کیفیت آثار باشد، بیان کرد: کیفیت فیلم‌ها را نمی توان به واسطه جایزه تعیین کرد؛ چون در این بخش سلیقه نیز دخالت دارد. پس در کل باید منتظر ماند و دید استقبال عموم از این فیلم‌ها چیست.

اورکی درباره حضور پررنگ تر فیلم اولی ها در جشنواره فیلم فجر امسال خاطر نشان کرد: به نظرم انگیزه ای که فیلم اولی ها دارند، بسیار خوب است. اما امیدوارم مانند اصغر فرهادی که با اولین فیلمش”رقص در غبار”فوق العاده بود و همچنان کم نظیر و بی بدیل است ادامه داشته باشد،فکر می کنم یک کارگردان باید حداقل پنج فیلم متوالی خوب بسازد تا بتوان او را کارگردان خوب نامید.