آمار و ارقام عجیب در مورد میزان فروش و سود تئاتر «اولیور توئیست»
آمار و ارقام عجیب در مورد میزان فروش و سود تئاتر «اولیور توئیست»

مرزهای رکورد فروش و سود در اجراهای تئاتر در حال شکستن است.

مرزهای رکورد فروش و سود در اجراهای تئاتر در حال شکستن است. سال گذشته نمایش «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» با کارگردانی همایون غنی‌زاده و اجرای ویشکا آسایش، سجاد افشاریان و بابک حمیدیان مرزهای فروش را جابجا کرد و در مدت یک ماه اجرا توانست فروشی در حدود ۲ میلیارد تومان داشته باشد و عنوان پرفروش‌ترین اجرای سال ۹۵ را به دست آورد.

به گزارش «تیترهنر»، هفت صبح نوشت: حالا «اولیور توئیست» قصد شکست رکود نمایش غنی‌زاده را دارد. قیمت بلیت این نمایش از ۴۵ تا ۹۵ هزار تومان است. ما برای حساب و کتاب خود قیمت ۵۵ هزار تومانی را در نظر می‌گیریم. ظرفیت تالار وحدت در حدود ۹۰۰ نفر است. یعنی در هر اجرا به صورت میانگین ۵۰ میلیون تومان بلیت فروخته می‌شود. این نمایش به دو اجرا در روز رسیده یعنی در هر اجرا ۱۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته می‌شود. یعنی در مدت یک ماه این نمایش در حدود ۳ میلیارد تومان بلیت فروشی خواهد داشت.

شنیده شده در تئاتر «می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» ویشکا آسایش برای یک ماه اجرا در حدود ۷۰ میلیون تومان دستمزد گرفته. تقریبا همین فرمول برای بازیگران اصلی نمایش «اولیور توئیست» نیز صدق می‌کند و گفته می‌شود مهناز افشار و نوید محمدزاده هر کدام برای یک ماه در حدود ۱۰۰ میلیون تومان دستمزد گرفته‌اند. یعنی دو بازیگر اصلی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارند.

هزینه‌های دستمزد سایر بازیگران،‌ تولید، طراحی صحنه و … برای یک ماه در حدود ۲۵۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. تالار وحدت برای هر شب اجرا رقمی بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان دریافت می‌کند که شنیده شده برای این اجرا شبی ۱۰ میلیون تومان دریافت کرده است. یعنی برای یک ماه باید ۳۰۰ میلیون تومان به سالن بدهد.

اگر حساب و کتاب‌های گفته شده را جمع کنیم، هزینه‌های این نمایش برای یک ماه در حدود ۷۵۰ میلیون تومان می‌شود. بنابراین با احتساب ۳ میلیارد تومان بلیت‌فروشی، این نمایش برای یک ماه اجرا در حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سود خالص به دست خواهد آورد. همچنین شنیده شده قرار است این نمایش تا پایان ماه بر روی صحنه باشد که در این صورت با سود بالای ۴ میلیارد تومانی روبه‌رو خواهیم شد.