آخر هفته سرد و کم رمق تلویزیون در دهه فجر
آخر هفته سرد و کم رمق تلویزیون در دهه فجر

 شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات آخر این هفته، ۱۸ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند. به گزارش تیترهنر، در تعطیلات آخر این هفته (۱۹ و۲۰ بهمن) شبکه‌های مختلف سیما، ۱۸ فیلم سینمایی و تلویزیونی روانه آنتن می‌کنند. نکته عجیب اما تعداد کم فیلم‌های آخر این هفته است که در مقایسه به تعداد آثار هفته‌های […]

 شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات آخر این هفته، ۱۸ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش تیترهنر، در تعطیلات آخر این هفته (۱۹ و۲۰ بهمن) شبکه‌های مختلف سیما، ۱۸ فیلم سینمایی و تلویزیونی روانه آنتن می‌کنند. نکته عجیب اما تعداد کم فیلم‌های آخر این هفته است که در مقایسه به تعداد آثار هفته‌های گذشته کاهش زیادی پیدا کرده. به خصوص شبکه‌های دو، سه و پنج که سهم بیشتری در پخش فیلم در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته داشتند این هفته دو یا سه فیلم برای مخاطبانشان پخش می‌کنند. نکته دیگر اینکه در میان همین تعداد فیلم هم آثار چندان شاخصی به چشم نمی‌خورد و جای سوال است که این هفته چرا دست تلویزیون تا این حد خالی است.

همچنین به جز جدول زیر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «دشمن پشت دروازه‌ها» به کارگردانی جین جاکوز آناد، «یک به علاوه دو می‌شه چهار» اثر شاشیلال کی نایر و «هوگو» به کارگردانی مارتین اسکورتیز، پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ ساعت‌های ۱۱، ۱۷، ۲۱ و جعبه گنج» به کارگردانی آندریو ویست، «سرقت از یک سارق» از کالپارسورو، «خوشبختی تصادفی» به کارگردانی زویا اختر و «نابغه» کار مایکل گرندیج جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۱، ۱۵ ، ۱۷ و ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

نام فیلم و کارگردان شبکه زمان پخش بازیگران خلاصه داستان
«دیوارهای یخی»

کارگردان: محمود معظمی

یک جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۶ فرخ نعمتی، سارا منجزی و مهران رجبی پس از حادثه دلخراش سینما رکس آبادان، عده‌ای از دانشجویان انقلابی مدارکی به‌دست می‌آورند که نشان می‌دهد ساواک در این قضیه دست داشته است. زنی به‌نام سارا که از ماموران ساواک است با نام مستعار زینب امیری، وارد دانشگاه شده و به دانشجویان انقلابی می‌پیوندد. او شور و شوق زیادی دارد و کارهای متهورانه‌ای انجام می‌دهد و خیلی زود می‌تواند در گروه دانشجویان برای خود کسب اعتبار کند. علی که سردسته گروه است دل‌باخته زینب شده و از او خواستگاری می‌کند. زینب برای نزدیک شدن به علی و دستیابی به اسناد و مدارک به خواستگاری او جواب مثبت می‌دهد. درست همان شب زینب امیری تصادف کرده و حافظه خود را از دست می‌دهد…!
«گل برفی و راز بادبزن»

کارگردان: یان وانگ

دو جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ هیو جکمن و آرچی کائو ماجراهای این فیلم در مورد دو دختر است به نام‌های گل برفی و لی‌لی. طبق رسوم گذشته، خواهران قسم خورده می‌شوند. آنها می‌کوشند ارتباطشان را به وسیله پیام‌هایی که روی بادبزن می‌نویسند حفظ کنند. چند قرن بعد، در زمان معاصر ۲ دختر از نسل آنها می‌کوشند از تجربیات گذشتگانشان استفاده کنند….
«سال‌های برف و بنفشه ۱و۲»

کارگردان: سعید سلطانی

سه پنج‌شنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ بهمن‌ماه

ساعت ۱۰

سام درخشانی و لاله اسکندری مهندس جوانی که در اروپا در رشته کشاورزی تحصیل کرده به ایران بازمی‌گردد و علی‌رغم میل خانواده‌اش، برای احیاء و آبادانی زمین پدرش راهی پیشوای ورامین می‌شود. در روستا، مهندس فلاح با دفاع از مستخدم فروغ، و درگیر شدن با آدم‌های تیمسار امیرشاهی بین اهالی محبوبیت پیدا می‌کند، فروغ زن بیوه‌ای است که دارای املاک زیادی است و تیمسار امیرشاهی با کمک فرزانه، وکیل فروغ با سندسازی قصد تصاحب املاک او را دارند. فرزانه از مهندس فلاح می‌خواهد که برای گرفتن وام به بانک برود و استشهادی را برای قطعه زمینی امضاء کند. مهندس می‌فهمد که زمین متعلق به فروغ است و امضا نمی‌کند و فروغ را در جریان قرار می‌دهد….
«حفره»

کارگردان: کاوه خداشناس

سه جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۴:۳۰ پویا امینی، مریم معصومی و مهدی امینی خواه ایمان که دانشجوی هوا فضا در خارج از کشور است با شنیدن خبر تصادف خواهرش و حال نامساعد او وارد ایران می‌شود و در همین حین با دوست خواهرش مونا و برادر او که مهرداد نام دارد و در زمان نبودن وی برای خانواده‌اش زحمت فراوان کشیده‌اند آشنا می‌شود. بعد از چندی رابطه‌ی آنها با هم صمیمی‌تر می‌شود و با پیشنهاد مهرداد ایمان به ایران بازمی‌گردد و در سازمان هوا و فضای کشور مشغول کار می‌شود و تصمیم ازدواج با مونا را می‌گیرد اما به طور تصادفی متوجه می‌شود که مونا و مهرداد خواهر و برادر نیستند…!
«روز ملی»

کارگردان: جیمز واتکینز

چهار پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

ادریس البا و ریچارد مدن یک گروه پلیس فرانسوی قصد دارند با ایجاد هرج و مرج در شهر و بمب‌گذاری به بانک مرکزی فرانسه دست‌برد بزنند. آنها بر اساس یک توطئه طراحی شده به یک مرکز اسلامی حمله می‌کنند و به دروغ از آنجا مواد منفجره کشف می‌کنند از طرفی مهاجران را تحریک می‌کنند که راهپیمایی کرده و به پلیس حمله کنند. اما یک جیب‌بر ساده و یک مامور امنیتی آمریکایی ناخواسته در این ماجرا درگیر می‌شوند و از اهداف این پلیس‌های فاسد با خبر می‌شوند….
«فرمول مرگ»

کارگردان بهداد آوند امینی

چهار جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ بیژن امکانیان و صادق هاتفی دکتر پرویز فرجامی استاد دانشگاه شیمی که مدتی دچار رخوت افسردگی شده در آزمایشگاه دانشگاه جسد دانشجوی دانشگاهش را پیدا می‌کند. پس از بازجویی‌های اولیه افسر ویژه آگاهی دکتر پرویز فرجامی را تنها مضنون پرونده می‌داند. پس از بررسی‌های آگاهی و مسئولین دانشگاه پی می‌برند که دانشجوی جوان کشف بزرگی در حیطه علم شیمی نائل آمده است و استاد مهمانی که از خارج از کشور وارد شده درمی‌یابد که کشف این دانشجوی جوان ایرانی تمام فرضیه‌های او را در خارج از کشور باطل می‌کند. به همین دلیل توطئه‌ای را طراحی می‌کند….
«داستان عوضی»

کارگردان: فریدون جیرانی

پنج پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ اکبر عبدی، هدایت هاشمی، نگار عابدی و نادر سلیمانی فیلم در مورد نویسنده‌ای است که همیشه داستان‌های تلخی می‌نویسد. اما ناگهان تصمیم می‌گیرد یک داستان شاد و خنده‌دار بنویسد. در پی این تصمیم خودش درگیر ماجراهای درون داستانش می‌شود.
«پنج کودک جسور»

کارگردان: کیسانپونگ راچاتا

پنج جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۸ نانتاوتی بومراپساپ و ناوارات تیکراتانپراسرت داستان فیلم مربوط می‌شود به پنج کودک که نزد یک استاد فنون رزمی زندگی می‌کنند و از او فنون رزمی هم می‌آموزند. استاد همیشه به آنها متذکر می‌شود که این فنون برای کتک زدن مردم نیست، بلکه برای دفاع از حقوق افراد ضعیف است. یکی از بچه‌ها که از دیگران کوچک تر است، ناراحتی قلبی دارد و باید هرچه زودتر پیوند قلب شود. بچه‌ها با سختی فراوان بالاخره موفق می‌شوند که یک قلب پیوندی برای او پیدا کنند. ولی یک گروه تبهکار به آن بیمارستان یورش می‌برند و قلب پیوندی را نیز از بین می‌برند….
«دریای سیرو»

کارگردان: آکییوشی کیماتا

پنج جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ هیروشی تاماکی، آلیس هیروسه و هیکاری ایشیدا کارآگاه میتارای دانشمندی است که در برخی از پرونده‌های جنایی با پلیس همکاری می‌کند. در یک پرونده، زن و شوهری با فرزند نوزادشان به قتل رسیده‌اند. پرستار این نوزاد ادعا می‌کند که وقتی با نوزاد تنها در خانه بوده، سارقین به خانه حمله کرده و نوزاد را با خود برده‌اند و یک نامه برای پدر و مادر نوزاد به جاگذاشته‌اند! آنها در این نامه مبلغ بسیار زیادی را در قبال آزادی فرزندشان درخواست کرده‌اند….
«پلاک»

کارگردان: حسین تبریزی

شما پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ جعفر دهقان، شهرام ابراهیمی و اکبر دانیالی مهندس امانی مجری ساخت سد کارون چهار است. او به مهندسان زیر مجموعه خود اطمینان کامل دارد، به همین خاطر با بهره‌برداری پیش از موعد از این سد و به کار انداختن نیروگاه موافقت می‌کند. این موضوع مخالفت‌هایی را از سوی برخی مدیران داخلی و همچنین ناظران و مشاوران خارجی پروژه به‌وجود می‌آورد…!
«شاطره»

کارگردان: ایمان افشاریان

شما جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۲:۳۰ شاپور معمارزاده و سوده شرحی جلال اژدری خود را صاحب کارخانه‌ای می‌داند که در اصل متعلق به برادرزاده‌اش بهار است. بهار پس از درگذشت پدر و مادرش نزد عمویش جلال زندگی می‌کند. در کارخانه اعلامیه‌های انقلابی یافت شده و جلال از این موضوع ناراحت است. ماموران ساواک به سراغ جلال می‌آیند….
انیمیشن «پاییز گرم ۱ و۲»

کارگردان: علیرضا اخباری

کودک پنج‌شنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۴ در پائیز سال ۱۳۵۷ نوجوانی روستایی برای یافتن پدرش راهی تهران می‌شود. او در تهران با ماجراها و اتفاقاتی غیرمنتظره مواجه می‌گردد. ماجراهایی که با پیچ و خم‌ها و حوادث گوناگون به انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن ختم می‌گردد.
«بچه‌های بهشت»

کارگردان: خسرو معصومی

امید پنج‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ محمد شادانی، بهراد رحمانی و جمشید جهان‌زاده سرگذشت دو نوجوان دبیرستانی به نام‌های قاسم و مهران را در بستر انقلاب و تا سنین بزرگسالی روایت می‌کند که هر قسمت، ضمن حفظ استقلال، به روایت کلی داستان پیوند می‌خورد.
«در محاصره»

کارگردان: اکبر صادقی

 

امید جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۸

 

اسماعیل محرابی و احمد رسول‌زاده سیدحسین، فرزند یک استوار ارتش، به‌دلیل فعالیت‌ها ضد دولتی به زندان می‌افتد؛ ولی پس از مدتی با کمک پدر آزاد می‌شود. در جریان انقلاب سیدحسین به زادگاهش، جهرم، می‌رود و با همکاری پیش‌نماز مسجد و دوستانش به تهییج مردم می‌پردازند و فرمانده نظامی شهر از پدر او می‌خواهد محل اختفای آنان را لو دهد….
«سیگار ممنوع»

کارگردان: جیسون ریتمن

 

افق جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۰ اریک هابرمن و جان لاندن نیک نیلور، کارمند مرکز تحقیقات توتون، کارش این است که با افراد و نهادهای مختلف بحث کند و آنها را مجاب نماید که سیگار کشیدن برای سلامتی مضر نیست. نیک وقتی در یک برنامه تلویزیونی شرکت می‌کند که در آن نوجوانی به‌نام رابین ویلیگر حضور دارد که در اثر مصرف سیگار دچار سرطان شده است، تلاش می‌کند از کار خود و سازندگان و تولیدکنندگان سیگار دفاع کند! همچنین وقتی در مدرسه‌ای که فرزندش جویی در آن درس می‌خواند به همین کار دست می‌زند؛ بسیار منفور خانواده‌ها می‌شود. مرکز تحقیقات توتون با سرپرستی مردی بی آر به‌دنبال آن است که به گونه‌ای دیگر مشغول تبلیغ سیگار شود تا این نفرت عمومی را به محبوبیت تبدیل کند….
«تشریفات»

کارگردان: مهدی فخیم‌زاده

 

 

 

افق جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ احمد هاشمی و مهوش صبرکن جوانی مشهور به حسن مطرب برای دزدی وارد خانه‌ای می‌شود. در خانه مجاور روحانی‌ای به‌نام توحید با موعظه‌های خود گروهی از اهالی محل را بر ضد نظام سلطنتی می‌شوراند. پلیس امنیتی برای دستگیری توحید به محله هجوم می‌آورد. در این میان حسن نیز بازداشت می‌شود و در زندان به‌دلیل شباهت به روحانی شکنجه می‌شود. بازجو پی می‌برد که او توحید نیست، با وعده و وعید او را به شکل توحید درمی‌آورند و در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت می‌دهند…!