آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در مرحله تدوین
آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در مرحله تدوین

روزنامه کیهان نوشت کارگردان فیلم «به وقت شام» از داستان و موضوع فیلم جدید خود گفت.

روزنامه کیهان نوشت کارگردان فیلم «به وقت شام» از داستان و موضوع فیلم جدید خود گفت.

به روایت حاتمی‌کیا «پرواز به وقت شام» داستان یک فروند هواپیمای ترابری ایرانی است که از ایران عازم فرودگاه دمشق می‌شود. هادی حجازی‌فر و بابک حمیدیان، خلبان و کمک‌خلبان هواپیما و پدر و پسر هستند. آنها در کنار یکدیگر قرار است یک محموله بشردوستانه را از ایران به سوریه منتقل کنند. پدر و پسر خلبان در سوریه میان تروریست‌های تکفیری به دام افتاده و به اسارت برده می‌شوند. حالا آنها اسیر داعش‌ هستند.

حاتمی‌کیا تصویربرداری‌ فیلم خود را در لوکیشن‌های متعددی انجام داده است؛ از تهران، روستاهای شهریار و مشهد گرفته تا شیراز و سیستان‌وبلوچستان.نماهای باز فیلم که به موقعیت ژئوپلتیکی صحراها و بیابان‌های سوریه شباهت داشته باشد، در پایگاه هفتم شکاری‌-‌ترابری فرودگاه شیراز فیلمبرداری شده است.
بخش‌های دیگری از «پرواز به وقت شام» در روستایی در اطراف شهریار و همچنین شهرک سینمایی دفاع مقدس انجام شده است. لوکیشن اطراف شهریار برای تصویربرداری صحنه‌های مربوط به مقر داعش بوده است.
عوامل فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس هم با ساخت دکور، اقدام به شبیه‌سازی بخشی از شهر باستانی پالمیرا کرده‌اند که توسط نیروهای داعش بعد از تصرف، منهدم و نابود شدند.
«پرواز به وقت شام» این روزها مراحل تدوین را سپری می‌کند.