جدول فروش هفتگی سینمای ایران اعلام صدرنشینی مجدد فیلم سلام بمبئی برای هفتمین هفته متوالی منتشر شد.

جدول فروش هفتگی سینمای ایران اعلام صدرنشینی مجدد فیلم سلام بمبئی برای هفتمین هفته متوالی منتشر شد.

به گزارش هفت هنر جدول فروش هفتگی سینمای ایران اعلام صدرنشینی مجدد فیلم سلام بمبئی برای هفتمین هفته متوالی منتشر شد.

جدول فرش هفتگی سینمای ایران در هفته گذشته تغییرات بسیار کمی را در نیمه بالایی خود داشت و اکثر فیلم ها رتبه هفه گذشته خود را تکرار کردند.

از نکات جالب توجه باکس آفیس ایران می توان به سقوط دو پله ای فیلم سه بعدی “جنجال در عروسی” اشاره کرد. این فیلم در هفته جاری به رتبه هفتم جدول قناعت کرد.

طی هفته گذشته فیلم “آس و پاس” ساخته آرش معیریان به جدول بازگشته و دو فیلم “یتیم خانه ایران” و “گیتا” از فهرست پرفروش های سینما خارج شدند.

سلام بمبئی

فیلم سلام بمبئی این هفته برای هفتمین بار در صدر جدول فروش قرار گرفت و توانست خود را رقیبی جدی برای فیلم های پرفروش سال مطرح کند. این فیلم طی هفته جاری به فروشی معادل ۶۷۶,۴۷۳,۰۰۰ تومان دست پیدا کرد.

آخرین ساخته “قربان محمد پور” این هفته با داشتن ۱۲۹ سینما به فروش معادل۱۱,۷۷۷,۸۶۸,۰۰۰ تومان رسید و تا به رسیدن به سقف ۱۲ میلیارد بسیار نزدیک شده باشد. این فیلم نسبت به هفته های گذشته افت چشمگیری در مخاطب و فروش داشته است.
در خلاصه داستان سلام بمبئی آماده است: داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت می‌کند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده‌ای می‌شوند.

محمدرضا گلزار، بنیامین بهادری، دیا میرزا، شایلی محمودی، گلشن گروور و بهروز چاهل در این فیلم به کارگردانی “قربان محمدپور” به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم به زودی به زبان فارسی در ایران اکران خواهد شد.

هفت ماهگی

فیلم هفت ماهگی در سومین هفته از اکران خود به دنبال موفقیت هفته گذشته در گیشه به فروشی معادل ۳۹۶,۲۷۷,۰۰۰ تومان رسید تا با توجه به تعداد یک سومی سینماهای خود نسبت به سلام بمبئی در جایگاه دوم بایستد.

آخرین ساخته “هاتف علیمردانی” با داشتن ۷۶ سینما به فروش کلی ۱,۲۸۵,۶۵۶,۰۰۰ تومان در هفته دوم دست یافت تا به باشگاه میلیاردی ها بپیوندد.

بین دو خانواده طبقه متوسط شهری اختلافی رخ می دهد که برای رفع اختلاف ها با نظرهای مختلفی مواجه هستند. این بخش اصلی داستانی است که فیلم “هفت ماهگی” بر اساس آن ساخته شده است.

حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، هانیه توسلی، احمد مهران فر، فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری و رضا بهبودی از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

چهار اصفهانی در بغداد

نماینده سینمای کمدی ایران در فصل زمستان طی هفته گذشته با افزایش ۴۰ میلیونی در فروش توانست در رتبه سوم جدول مانده و از جایگاه هفته پیش خود دفاع کند.

آخرین ساخته محمدرضا ممتاز با داشتن ۷۴ سینما و پس از ۴ هفته به فروش کلی ۷۱۲,۰۰۶,۰۰۰ تومان دست پیدا کرده است. این فیلم طی هفته جاری ۱۷۷,۴۸۲,۰۰۰تومان فروخت.

اکبر عبدی، نسرین مقانلو، قاسم زارع، کیمیا باباییان، ارژنگ امیرفضلی، جعفردهقان، پوراندخت مهیمن بازیگرانی هستند که در این فیلم نقش آفرینی می کنند.

این فیلم زندگی خانواده اصفهانی را روایت می‌کند که با وجود مشکلات پیش رویشان درگیر جنگ می شوند همین مسئله برای آن‌ها حواشی مختلفی در پی دارد.

خانه ای در خیابان چهل و یکم

دعواى دو برادر، بحرانى را در خانواده ایجاد می کند. مادر این خانواده و دو عروسش که در سه طبقه یک خانه زندگى می کنند سعى می کنند هرکدام به تنهایى بار مشکلات پیش آمده در زندگیشان را به دوش کشند و این داستان فیلمنامه این فیلم را بوجود آورده است.

مهناز افشار، علی مصفا، سهیلا رضوی، سارا بهرامی، آرش مجیدی، علیرضا کمالی، مانی رحمانی، مانیا علیجانی، علیرضا نیکدل، بهناز نادری، بهزاد داوری، جمشید صفری، مجید رحمتی، بابک جعفریه، سارا نجفی و علی‌ سخن‌گو از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می پردازند.

آزیتا ایرایی فیلمنامه این اثر را بر اساس طرحی از حمیدرضا قربانی نوشته و قربانی کارگردانی آن را بر عهده دارد. این فیلم در دومین هفته از اکران خود با فروش ۱۵۱,۲۸۸,۰۰۰ تومان در رتبه چهارم ایستاده است.

شاباش

آخرین ساخته “حامد کلاهداری” به قلم داود خیام بعد از سالها انتظار بالاخره به چرخه اکران رسید. این فیلم که هفته اول خود را نامیدانه سپری کرده بود. این هفته با افزایش چشمگیری در فروش روبرو شد.

این فیلم در دومین هفته به فروشی معادل ۷۷,۱۴۰,۰۰۰ تومان دست یافت تا با داشتن ۴۰ سینما کلاً ۱۳۸,۲۷۹,۰۰۰ فروخته باشد.

اکبر عبدی ، کامبیز دیرباز ، رضا رویگری ، سارا خوئینی ها ، الیزابت امینی ، ربیعی مطمئن ، مرجانه گلچین از جمله بازیگرانی هستند که در شاباش نقش آفرینی کرده اند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: داستان زندگی حاج احمد عباچی (عبدی) را روایت می کند که پول پیش خانه اش را در عروسی خواهرزاده اش شاباش می دهد.


فیلم های “وارونگی” با ۷۵,۴۰۶,۰۰۰ تومان، “جنجال در عروسی” با ۶۹,۹۳۱,۰۰۰ تومان، “لاک قرمز” با ۴۲,۱۳۳,۰۰۰ تومان، “مشکل گیتی” با ۳۸,۱۰۷,۰۰۰ تومان و “آس و پاس” با ۲۸,۹۳۴,۰۰۰  تومان فروش رتبه های ششم تا دهم جدول هفتگی فروش را در اختیار دارند.