آخرین آمار فروش فیلم‌های سینمایی/ «زرد» ۴ میلیارد را رد کرد، «خانه دختر» ۲ میلیاردی شد
آخرین آمار فروش فیلم‌های سینمایی/ «زرد» ۴ میلیارد را رد کرد، «خانه دختر» ۲ میلیاردی شد

فیلم‌های اجتماعی در هفته گذشته گوی سبقت را از دیگر فیلم‌ها ربودند.

فیلم‌های اجتماعی در هفته گذشته گوی سبقت را از دیگر فیلم‌ها ربودند.

به گزارش تیتر هنر، فیلم های اجتماعی گوی سبقت را از فیلم های کمدی ربودند . نکته مهم در اکران فروش قابل توجه فیلم “قهرمانان کوچک”است که همچنان با اقبال مواجه است.

علی سرتیپی مدیرعامل فیلم ایران گفت: فروش فیلم زرد در تهران و شهرستان به فروش ۴میلیارد و ٣٢٠ میلیون رسید و مالاریا به فروش ٢٨۶ میلیون دست یافت.

حبیب اسماعیلی مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان مولود درباره فروش فیلم “غیرمجاز” گفت : فیلم ظرف ٢ روز به فروش ٣٠ میلیون تومان رسید

دفتر پخش هدایت فیلم درباره فروش فیلم ها گفت : فیلم “خانه دختر” به فروش ٢ میلیارد و ۴٠ میلیون رسید. فیلم “ملی و راه های نرفته اش” به فروش ١ میلیاردو ۶٩١ میلیون تومان و فیلم “نگار” به فروش ٢ میلیارد و ۶٢٠ میلیون رسید.

غلامرضا فرجی مدیر پخش و بازاریابی حوزه هنری درباره فرو ش فیلم “قهرمانان کوچک” گفت : فروش فیلم به ١ میلیارد و ۵۵٠ میلیون تومان رسید.

طبق گفته احسان ظلی‌پور از دفتر پخش “بلیت”، فروش فیلم «خفه‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی روز گذشته (پنجشنبه، ۱۱ آبان‌ماه) ۲۳۰ میلیون تومان بوده و فروش این فیلم در مجموع تاکنون به رقم دو میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است.

سعید خانی ـ مدیر پخش نسیم صبا ـ نیز درباره میزان فروش فیلم «شنل» حسین کندری گفت: این فیلم پس از ۱۶ روز نمایش ۱۶۵ میلیون تومان فروش داشته است و با توجه به اینکه در هفته دوم اکران آن قرار داریم فروش خوبی داشته است در حالی که متاسفانه با زیاد شدن تعداد فیلم‌های روی پرده و کم شدن سالن‌ها رقم فروش «شنل» هم تحت تاثیر قرار گرفته است.

یکی دیگر از فیلم‌های در حال اکران «آزاد به قید شرط» حسین شهابی است که او میزان فروش فیلمش را با ۷ سالن در تهران و ۲۷ سالن در شهرستان‌ها، ۳۵۴ میلیون تومان اعلام کرد.

فیلم «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده نیز طبق اعلام مهدی صباغ‌زاده مدیر پخش نیمروز فیلم، با ۱۶ سالن نمایش در تهران به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

اما در آمارهای اعلام‌شده پایین‌ترین رقم فروش برای «رقص پا» به کارگردانی مزدک میرعابدینی ثبت شده که پس از یک هفته اکران به رقم فروش حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

این فیلم در حال حاضر هفت سالن در تهران دارد و به زودی در شهرهای دیگر از جمله مشهد روی پرده می‌رود.

براساس این گزارش، فیلم «خالتور» آرش معیریان یکی از فیلم‌های تازه اکران‌شده است که پیگیری برای دریافت آمار فروش این فیلم به نتیجه نرسید.