جدول فروش هفتگی سینمای ایران منتشر شد، در این جدول فیلم های بارکد، زاپاس، دراکولا، دختر و ایستاده در غبار رتبه های نخست جدول فروش را در اختیار گرفتند.

جدول فروش هفتگی سینمای ایران منتشر شد، در این جدول فیلم های بارکد، زاپاس، دراکولا، دختر و ایستاده در غبار رتبه های نخست جدول فروش را در اختیار گرفتند.

به گزارش هفت هنر، آمار فروش هفتگی سینمای ایران با اعلام شکستن مرز فروش یک میلیارد در هفته توسط فیلم “بارکد” به کارگردانی مصطفی کیایی منتشر شد.

بر اساس این جدول فیلم “بارکد” مصطفی کیایی با داشتن ۱۲۶ سینما در این هفته به فروشی به مبلغ ۱,۰۶۹,۸۹۳,۰۰۰ تومان دست یافته است. این فیلم که ۴۹ هفته از اکران خود را پشت سر گذاشته در کل ۸,۱۳۲,۵۳۰,۴۹۹  تومان فروخته است. بارکد با افزایش فروش هفتگی نسبت به هفته گذشته خود همچنان صدر جدول فروش هفتگی سینمای ایران را در دست دارد. این فیلم تنها فیلمی است که موفق شده در این هفته مرز فروش یک میلیارد تومانی را بشکند.

“زاپاس” برزو نیک نژاد نسبت به هفته گذشته یک پله صعود کرده و به رتبه دوم رسیده است. این کمدی اجتماعی پس از ۲۸ روز و با در دست داشتن ۱۰۹ سینما در این هفته به فروشی معادل ۶۷۷,۷۵۳,۰۰۰ دست یافته است.”زاپاس” تا به اینجا در کل ۲,۵۱۸,۸۹۱,۵۰۰  تومان فروخته و از فیلم های موفق اکران تابستانی محسوب می شود.

طبق انتظار فیلم جدید رضا عطاران که از سوی اکثر منتقدین و تماشاگران یکی از ضعیف ترین آثار او در سال های گذشته است، در این هفته دچار افت فروش شده و با فروشی به مبلغ ۴۳۲,۰۷۳,۰۰۰ تومان به رده سوم سقوط کرده است اما همچنان با فروش کلی ۳,۱۲۵,۹۸۲,۸۹۹  تومان در رتبه دوم فروش کل قرار دارد.دراکولا در حال حاضر با افزایش هشت سینما  ۹۰ سینما را در اختیار دارد.

“دختر” ساخته رضا میرکریمی نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و جایگاه چهارم خود را با فروش هفتگی ۳۲۶,۶۸۸,۰۰۰ تومان حفظ نموده است. این فیلم با داشتن ۴۲ سینما و پس از گذشت ۳۵ روز به فروش کل ۱,۶۱۹,۸۱۴,۴۹۹ دست پیدا کرده است.

“ایستاده در غبار”  نیز مانند دختر در همان رتبه هفته گذشته خود مانده و پنجمین سکو را در فروش هفتگی در اختیار دارد. فیلم منتخب جشنواره تئاتر فجر و تنها فیلم ژانر دفاع مقدس این روزهای سینمای ایران که به تازگی به سینمای هنر و تجربه انتقال داده شده و با  ۱۲۱,۱۱۷,۰۰۰تومان فروش این هفته را به پایان برده است.

فیلم های “عادت نمی کنیم” با ۹۹,۰۸۲,۰۰۰ تومان، “دزد و پری” با ۳۷,۰۱۶,۰۰۰ تومان، “ابد و یک روز” با ۲۸,۲۴۰,۰۰۰ تومان، “رسوایی ۲” با ۲۳,۳۸۵,۰۰۰ تومان و “ننه نقلی” با ۱۵,۱۷۹,۰۰۰ تومان فروش رتبه های ششم تا دهم جدول هفتگی فروش ار در اختیار دارند.