هفته گذشته به دلیل تعطیلات، سینماها با اقبال چندانی مواجه نشد اما با اکران جدید فیلم‌ها، سینماها پایان هفته خوبی را تجربه کردند.  به گزارش هفت هنر، در هفته گذشته به دلیل شهادت ائمه و سوگواری رحلت حضرت رسول (ص) سالن های سینما هفته تعطیلی راپشت سر گذاشتند. اما روز گذشته فیلم ها با اقبال […]

هفته گذشته به دلیل تعطیلات، سینماها با اقبال چندانی مواجه نشد اما با اکران جدید فیلم‌ها، سینماها پایان هفته خوبی را تجربه کردند.

 به گزارش هفت هنر، در هفته گذشته به دلیل شهادت ائمه و سوگواری رحلت حضرت رسول (ص) سالن های سینما هفته تعطیلی راپشت سر گذاشتند. اما روز گذشته فیلم ها با اقبال مواجه شدند و فیلم «سلام بمبئی» در میان فیلم های اکران شده با استقبال مواجه شد این در شرایطی است که اکثر سالن های سینما را در اختیار دارد و فیلم های دیگر اکران سالن هایشان در اختیار این فیلم قرار گرفته است. فیلم سینمایی «جنجال در عروسی» فیلم سه بعدی که در جشنواره سئول نیز موفق به دریافت جایزه شد نیز به همراه «شرفناز» اکران شد.

علی سرتیپی مدیر دفتر پخش فیلمیران درباره فروش فیلم های دفتر گفت: فیلم «فروشنده» با ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به اکران خود ادامه می دهد. فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» سرگروه خود را از دست دارد اما در تهران وشهرستان ۲۷ سالن در اختیار دارد و به فروش ۱ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان دست یافت. فیلم «متولد ۶۵» به فروش ۱ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان رسید.

وی درباره فیلم «یتیم خانه ایران» گفت: فیلم به فروش ۵۶۰ میلیون تومان رسیده است اما فروش فیلم در دانشگاه ها و سیستم سینما سیار با اقبال بسیار خوبی مواجه شده است و تا بهمن ماه ۳۰ سرور سینما سیار برای نمایش این فیلم رزرو شده است. اقبال دانشجویان نسبت به این فیلم بسیار خوب بود و ممکن است مخاطب سینمارو کمتر این فیلم را انتخاب کند اما مخاطب دانشجو با فیلم ارتباط خوبی برقرار کرده و تاکنون در این سیستم به فروش ۲۰۰ میلیون تومان دست یافته و فروش کل فیلم ۷۶۰ میلیون تومان است. که به مراتب افزایش خواهد یافت.

سرتیپی ادامه داد: فیلم سینمایی «سلام بمبئی» ظرف یک روز نمایش به فروش ۶۰۰ میلیون تومان رسید که برای اولین روز فروش بسیار خوبی است.

حبیب اسماعیلی مدیر عامل دفتر پخش رسانه فیلمسازان مولود گفت: فیلم مشکل گیتی ظرف هفته گذشته به دلیل تعطیلات ایام سوگواری دیده نشدوعملا فیلم ظرف روز گذشته در سالن های سینما به درستی به نمایش درآمد و هم اینک ۲۰ سالن در اختیاردارد و در تهران ۱۱۵ میلیون تومان فروش داشته است.

دفتر پخش نورتابان فروش فیلم سینمایی «نفس» را ۸۲۰ میلیون تومان اعلام کرد. این فیلم سالن هایش را با اکران فیلم «سلام بمبئی» از دست داده است

سعید خانی مدیر دفتر پخش نسیم صبا باگلایه از تعداد کم سینماهای اختصاص داده شده به فیلم «لاک قرمز» گفت: تمام سالن های سینما متاسفانه در اختیار «سلام بمبئی» قرار گرفته و با این وضعیت ما تنها توانستیم ۱۱ سالن در تهران را برای اکران فیلم در اختیار بگیریم که در این سالن ها نیز به صورت تک سانس فیلم را نمایش می دهند. «لاک قرمز» با توجه به این که بازیگر نقش اول آن از بازیگران مطرح نیست اما پتانسیل خوبی برای فروش دارد و ظرف یک روز نمایش به فروش ۲۵ میلیون تومان رسید که برای این فیلم با شرایط فعلی بسیار خوب است.

فیاض هوشیار مدیر دفتر پخش سیمای مهر درباره فروش «سیانور» گفت: فیلم هم اینک با فروش ۲ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان در تهران و شهرستان  روبرو شده است .

بنابراین گزارش، براساس فروش مکانیزه فیلم های «فرار از اردو» با فروش ۴۰ میلیون و ۸۷۶ هزار تومان،  «جنجال در عروسی» (ظرف یک روز نمایش) با فروش ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان ، «شرفناز» (ظرف یک روز نمایش) ۷۱ هزار تومان و «آس و پاس» با فروش ۲میلیاردو ۲۲۰ میلیون و ۲۸۹ هزار تومان مواجه شد.