آثار راه یافته به مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند
آثار راه یافته به مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

تعداد ۲۸ اثر منتخب از نمایش‌های رسیده به دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر طبق فراخوان، برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها و مهمان در بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای این رویداد حضور دارند. 

تعداد ۲۸ اثر منتخب از نمایش‌های رسیده به دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر طبق فراخوان، برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها و مهمان در بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای این رویداد حضور دارند.

به گزارش تیتر هنر، آثار راه‌یافته به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

عناوین آثار منتخب از میان آثار متقاضی طبق فراخوان بدون اولویت به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می‌شود:

  1. نمایش «آبگوشت زهرماری» به نویسندگی آرش آبسالان و کارگردانی حسین اسدی از جزیره خارک
  2. نمایش «اتول سورون» به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی شهروز دل افکار از تهران
  3. نمایش «اسموکینگ روم» به نویسندگی مهدی زندیه و کارگردانی سعید زارعی از تهران
  4. نمایش «بیست متری جوادیه» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از تهران
  5. نمایش «پنهان خانه پنج در» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه از تهران
  6. نمایش «پینوکیو» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا(اوشان) محمودی از تهران
  7. نمایش «تن‌ها» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی از کرج
  8. نمایش «راشومون» به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدالملکی دارایی از رشت
  9. نمایش «سگدو» به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی عباس غفاری از تهران
  10. نمایش «سه شنبه‌های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی خاتمی از تهران
  11. نمایش «کمدی زا» به نویسندگی و کارگردانی کاوه مهدوی از شهریار
  12. نمایش «نسخ» به نویسندگی امید غفاری و کارگردانی امیرحسین غفاری از تهران
  13. نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی از تهران

 

همچنین نمایش‌های زیر به عنوان آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا در جشنواره سی و نهم حضور خواهند داشت:

 

  1. نمایش «اپیدمی» به نویسندگی علیرضا امیدی و کارگردانی رضا پورتراب‌زاده از گرگان
  2. نمایش «باب بارا» به نویسندگی و کارگردانی نیما ایمان‌زاده از سنندج
  3. نمایش «بهشت حکیم‌الله» به نویسندگی خسرو امیری و کارگردانی ویدا موسوی از اصفهان
  4. نمایش «بیداری به وقت خون» به نویسندگی و کارگردانی احسان جانمی از اصفهان
  5. نمایش «چاقوی دم‌کرده شب» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی جلیل امیری از کرمان
  6. نمایش «خواهرم منم ایسمنه» به نویسندگی احمد ندافی و کارگردانی مشترک سعید یوسفی و علیرضا زارع از یزد
  7. نمایش «راشومون» به نویسندگی عبدالخالق مصدق و کارگردانی رسول اونق از گرگان
  8. نمایش «روییدن» به نویسندگی و کارگردانی شعیب مکتب‌داری از سنندج
  9. نمایش «ریبوت» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین آژیر ارشد از مشهد
  10. نمایش «کمین ژاله» به نویسندگی و کارگردانی حامد مکملی از قزوین
  11. نمایش «ناخوانده» به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی علیرضا(افشین) محمودی از شیراز
  12. نمایش «نگاهم به دریاست تا کسی آب نبرد» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی حسن سبحانی از میناب

 

عناوین نمایش‌های مهمان این بخش نیز بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

  1. نمایش «آژاکس» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان
  2. نمایش «بین یه عالمه ماهی» به نویسندگی و کارگردانی امیر دلفانی از تهران
  3. نمایش «یک کاست لته» به نویسندگی هادی زرقانی و کارگردانی محمد اکبری از سبزوار

 

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه ۱۱ تا ۲۱ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.