دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰
  • امیل زولا و رمان ضدسرمایه ۲۷ دی ۱۴۰۰

    امیل زولا و رمان ضدسرمایه

    زولا به میانجی تصویر‌كردن بورس پاریس در قرن نوزدهم، نگاهی به آینده سرمایه‌داری هم داشته و از این نظر این رمان هنوز هم امروزی به نظر می‌رسد.

۲۷ دی ۱۴۰۰

فال روز دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰

– فال روزانه در روز ۲۷ دی ۱۴۰۰ برای متولدین فروردین ماه حتماً در طول روز زمانی را مشخص کنید تا بتوانید در آن تایم مدیتیشن انجام دهید. باید مراقب ارتعاشات دور و اطراف خود باشید. به هر منبع خبری اعتماد نکنید. امروز باید خودتان را آماده کنید تا یک تغییر بزرگ را در زندگی تجربه کنید. همیشه […]

جزئیات برنامه‌های نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۱۴۰۰ اعلام شد ۲۶ دی ۱۴۰۰

جزئیات برنامه‌های نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۱۴۰۰ اعلام شد

رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از بهبود زیرساختی نمایشگاه و ثبت‌نام ۲۰۱۴ ناشر و افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد. او همچنین گفت مخاطبان چهار روز قبل از آغاز نمایشگاه می‌توانند به سامانه نمایشگاه مراجعه و کتاب‌های خود را خریداری کنند.

۲۶ دی ۱۴۰۰

فال روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

– فال روزانه در روز ۲۶ دی ۱۴۰۰ برای متولدین فروردین ماه امروز باید به دنبال نعمت های کوچک و بزرگی باشید که در زندگی تان وجود دارد تا بتوانید حال بهتری پیدا کنید. امروز قدرت بسیار بالایی را احساس می کنید. حد و مرزهای بی دلیلی برای خودتان تعیین کرده‌ اید که باعث شده از […]

رونمایی از ۳ نمایشنامه در تئاترشهر ۲۵ دی ۱۴۰۰

رونمایی از ۳ نمایشنامه در تئاترشهر

مراسم رونمایی از تازه‌ترین آثار دفتر پژوهش آموزش و انتشارات نمایش اداره‌کل هنرهای نمایشی روز یکشنبه 26 دی ماه برگزار می‌شود.

مسعود جعفری جوزانی در جشنواره عمار: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان بردارید ۲۵ دی ۱۴۰۰

مسعود جعفری جوزانی در جشنواره عمار: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان بردارید

مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان مطرح سینمای ایران در مراسم بزرگداشت خود در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار گفت: زانوى مرگبارتان را از روى گلوى هنرمندان برداريد.

۲۵ دی ۱۴۰۰

فال روز شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰

– فال روزانه در روز ۲۵ دی ۱۴۰۰ برای متولدین فروردین ماه اتفافات امروز شما را به سمت موفقیت می برد. باید از فرصت ها استفاده کنید. حال و هوای امروز شما را آرام میکند. به طبیعت بروید و انرژی مثبت جذب کنید. تا حد ممکن افکار منفی را از خودتان دور کنید. ارتباط و معاشرت […]

ایرج پزشک‌زاد؛ از کار در وزارت خارجه تا نوشتن داستان و نمایشنامه ۲۴ دی ۱۴۰۰

ایرج پزشک‌زاد؛ از کار در وزارت خارجه تا نوشتن داستان و نمایشنامه

می‌توان گفت که ایرج پزشک زاد بیشترین تاثیر را بر فضای طنز داستانی مدرن ایران گذاشته است و همچنان از او به عنوان یکی از برجسته‌ترین افراد اثرگذار در این حوزه نام برده می‌شود.

۲۴ دی ۱۴۰۰

فال روز جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰

– فال روزانه در روز ۲۴ دی ۱۴۰۰ برای متولدین فروردین ماه  امروز احساس می کنید که برای انجام هیچ کاری انگیزه‌ای ندارید، علت  این است که مدام با افکار منفی سروکله می‌ زنید. باید مراقب باشید که خیلی زیاد کافئین استفاده نکنید. سختگیری خود را نسبت به فرزندانتان کمتر کنید و خیلی نسبت به حرکات آنها حساسیت […]

فیلم‌های جشنواره فجر ۱۴۰۰ در چه ژانرهایی ساخته شده‌اند؟ ۲۲ دی ۱۴۰۰

فیلم‌های جشنواره فجر ۱۴۰۰ در چه ژانرهایی ساخته شده‌اند؟

«ژانرکشی» همان اصطلاحی است که طی چند سال اخیر سینماگران از آن سخن می‌گویند، برخی آن را حاصل فرار از دایره تنگ ممیزی‌ها و معذوریت‌ها می‌دانند و عده‌ای راه‌حلی برای تحمل ضرر کمتر و در نتیجه رفتن به سمت موضوعاتی امتحان پس داده و البته موفق در گیشه.

صحبت‌های عجیب و غریب بهروز افخمی درباره کپی رایت: از بهترین‌ها دزدی کنید! ۲۲ دی ۱۴۰۰

صحبت‌های عجیب و غریب بهروز افخمی درباره کپی رایت: از بهترین‌ها دزدی کنید!

بهروز افخمی کارگردان سینما بیان کرد که خیلی از نویسنده‌های بزرگ گفته‌اند از بهترین چیزی که ما نوشتیم، سرقت کنید، مهم‌ترین نکته در مورد اقتباس، سلیقه در دزدی است.