«فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.

اجرای نمایش «فقط چهل روزه بودم» در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود

«فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.

به گزارش تیتر هنر، نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

مسعود طیبی کارگردان این اثر نمایشی با اشاره به ویژگی های این  تئاتر که با شرایطی متفاوت تر از اجرای جشنواره به صحنه می رود، توضیح داد: طی اجرای اول این اثر نمایشی در جشنواره و نیز اجرای دوم آن، نمایش براساس ساختار بازیگری «میکرواکتینگ» طراحی شده بود که در این شرایط، فضایی کاملاً سورئالیستی همراه با گسست زمان بر اجرا حاکم بود، اما برای دور سوم اجرای این نمایشنامه تغییرات عمده ای در اثر نمایشی به لحاظ تکنیک کارگردانی و بازی بازیگران اعمال کرده ام که می تواند برای تماشاگران یک تجربه متفاوت به حساب آید.

طیبی با اشاره به اینکه هنر و به ویژه تئاتر نمی تواند از زندگی اجتماعی و شرایط جامعه و تجربیات اجتماعی مردم کشور جدا باشد،‌ گفت: اجرای جدید این نمایش به لحاظ مفهومی مبتنی بر شرایط کنونی است که ایران و همه جهان تحت تاثیر اوج گیری بیماری کووید 19 در شرایط قرنطینه، یک سبک زندگی متفاوت و جدید را تجربه می کنند. در این دیدگاه نمایشنامه «فقط چهل روزه بودم» به مضمونی کاملا شخصی و اجتماعی اشاره می کند که ذهن همه انسان‌ها را به خصوص این روزها درگیر کرده است.

طیبی با اشاره به کاربرد تئاتر درمانی نیز توضیح داد: تئاتردرمانی به دو شیوه انجام می شود در این چارچوب شیوه ای که من انتخاب کرده ام، بازگویی مسائل اجتماعی برای مخاطب و کمک به ایجاد حس هم‌ذات پنداری در او و رساندن مخاطب به نقطه درک از موقعیت و جستجوی شاه کلید رفع مشکل است.  در این فضا از نظر شخصی و روان‌شناختی محتوای نمایش به اتفاقاتی که برای افرادی که عزیزی را از دست می‌دهند، می پردازد. از جمله این که برخی از بازماندگان به خصوص در شرایطی که امکان برگزاری مراسم عزاداری و تسلی بخشی به خانواده ها وجود ندارد، دچار بیماری‌هایی مانند «سایکوسوماتیک» می‌شوند.

کارگردان نمایش «فقط چهل روزه بودم» به «محتوای اجتماعی» این اثر نمایشی نیز اشاره کرد و گفت: از نظر اجتماعی نیز نمایش به ناگفته ها و حرف هایی در دل مانده در روابط عاطفی میان زن و شوهر می پردازد. «فقط چهل روزه بودم» داستان زندگی زنی است که چهل روز با روح همسر نویسنده اش که در اثر کرونا فوت کرده، زندگی می کند و حالا  نقطه اوج داستان در چهلمین شب رخ می دهد.

نمایش «فقط چهل روزه بودم» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد ، کارگردانی مسعود طیبی و تهیه کنندگی سمیه طیبی از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه ساعت 19 با مدت زمان 45 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود و علاقه مندان برای تهیه بلیت نمایش با در نظر گرفتن شیوه نامه های بهداشتی تالارهای نمایشی به صحنه می رود، می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.

«فقط چهل روزه بودم» عنوان تازه ترین نمایش تالار سایه مجموعه تئاتر شهر است که از روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه میزبان مخاطبان خواهد بود.