گروه کُر آوای ماهان با همراهی نوازندگان  در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

اجرای معروف ترین قطعات جَز توسط گروه کر آوای ماهان در تالار رودکی

گروه کُر آوای ماهان با همراهی نوازندگان  در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

به گزارش تیتر هنر، گروه کر آوای ماهان به رهبری نیما فاتحی تازه ترین کنسرت خود را با عنوان «بیا اینجا و مدتی بمان»، 5 شهریور ماه ساعت 20و30 در تالار رودکی روی صحنه می‌برد.

گروه آوای ماهان در تیرماه سال جاری کنسرت ترانه های قدیمی (Old Songs) را به مدت 3 شب پی در پی در تالار وحدت به روی صحنه برد که با استقبال مخاطبان روبرو شد.

در این کنسرت معروف ترین قطعات جَز از آهنگسازانی مانند جرج گرشوین، اسکات جاپلین، هارولد آرلن، میک جَگر، ارول گارنر، برت کمپفرت و … که از زبان خوانندگان معروفی چون نَت کینگ کول، لوئیس آرمسترانگ، الا فیتزجرالد، اریک کلپتون و جودی گارلند به مخاطبان این سبک از موسیقی معرفی شده است، اجرا می‌شود.

نیما فاتحی سرپرست این گروه در توضیح برنامه پیش رو می گوید: «موسیقی جز مربوط به قرن معاصر است که از تلفیق موسیقی های ریتمیک سیاهپوستانی که از افریقا برای کار به امریکا برده شده بودند با موسیقی های اروپاییان مهاجر به این کشور متولد شد. این سبک از موسیقی در بسیاری از موارد با موسیقی کلاسیک زمان خودش گره خورده و خصوصیات هارمونیک و تکنیکال پیچیده ای پیدا کرده است، به نحوی که در تمامی دنیا از آن استقبال شده و سبکهای گوناگون دیگری با آن آمیخته اند. در دهه های اخیر آهنگسازان بسیاری در این سبک موسیقی برای گروههای کُر نیز قطعاتی را آهنگسازی و یا تنظیم کرده اند. با توجه به هارمونی، ریتمها و فواصل پیچیده این سبک موسیقی نسبت به موسیقی های کُرال دوره کلاسیک و رمانتیک چالش و در عین حال جذابیت بیشتری دارد. در این کنسرت در کنار حضور گروه کُر آوای ماهان با نوازنده های سازهایی که به طور معمول در سبک جز مورد استفاده قرار می گیرند که شامل کنترباس، درامز، ترومبون، پیانو و گیتارجز است روی صحنه خواهیم رفت. با توجه به اینکه بداهه نوازی از خصوصیات مهم موسیقی جز است در بخش هایی از این برنامه نوازندگان به همنوازی بصورت بداهه روی قطعات جز استاندارد خواهند پرداخت.»

در این کنسرت پرنیان روحانی، شبنم آملی، پدرام شهیدی، نوید توحیدی، نگین آقامحمدی، امیرحسین احمدی نژاد، میشکا داورپناه، بهار اصل کدخدازاده، عدنان فروردین، آناهیتا رحمانیان، صبا پورکریمی، علی اصغر مومن ثانی، گالیا هوسپیان، مریم افراز گروه خوانندگان هستند و آرش ضرابی: کنترباس، سامان بهشتی: درامز، سیامک کریمپور: ترومبون، فرهاد میرمحمدصادقی:گیتار و پگاه هراتی بعنوان پیانیست، گروه نوازندگان را تشکیل می دهند.

گروه آوای ماهان برنده ی رتبه های اول و دوم در دو دوره از جشنواره موسیقی فجر است و در فستیوال های بین المللی مانند مسابقات کُرال آسیا پاسیفیک سازمان اینترکولتور نیز موفق به دریافت افتخارات برای ایران شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

گروه کُر آوای ماهان با همراهی نوازندگان  در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.